آرامش در تمام زندان های کشور حاکم است، رفتار زندانیان مرخصی رفته تحت نظارت است

به گزارش وبلاگ 20 بکس، جهانگیر گفت: آرامش در تمام زندان های کشور حاکم است و رفتار زندانیانی که به مرخصی رفته اند، نظارت می شود.

آرامش در تمام زندان های کشور حاکم است، رفتار زندانیان مرخصی رفته تحت نظارت است

به گزارش خبرنگار ، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان های کشور با اشاره به شرایط زندان های کشور اظهار کرد: با اقداماتی که دستگاه قضایی در سه محور اقدامات مدیریتی، بهداشتی و درمانی انجام داد خوشبختانه قبل از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور با ابلاغ رئیس دستگاه قضا در 7 اسفند ماه با مرخصی زندانیان موافقت شد.

وی اضافه نمود: پس از مرخصی یک صد هزار نفر نقطه عطفی در فاصله گزاری اجتماعی در زندان ها از طریق کاهش جمعیت کیفری بوجود آمد.

جهانگیر با اشاره به مرخصی اعطا شده به زندانیان گفت: این مسئله از منظر اقدام خاص حقوق بشری مطرح شده است.

رئیس سازمان زندان های کشور درباره نا آرامی های اخیر زندان ها گفت: دشمن تلاش کرد برای کم رنگ کردن مسئله مرخصی به زندانیان به کسانی که در زندان هستند بگویند شما احتمال ابتلا به کرونا را دارید و باید دست به شورش بزنید وعمدتا افرادی که جرائم سنگین داشتند و مشمول مرخصی نبودند تحریک کننده زندانیان دیگر بودند. اما با تدابیر اجرا شده اکنون آرامش در تمام زندان ها حاکم است.

جهانگیر با اشاره به معیار مرخصی ها گفت: اولین معیاری که در دستور عمل رئیس قوه قضائیه بود این بود که زندانی می تواند به مرخصی برود که برای کشور خطر نداشته باشد و تأمینی را بتواند بگذارد که به واسطه آن به موقع به زندان بازگردد و با این دو تدبیر و سایر شرایط عمده زندانیان بی خطر از مرخصی استفاده کردند.

رئیس سازمان زندان ها اظهار کرد: رئیس قوه قضائیه مجددا دستور عملی را صادر کردند تا شورای طبقه بندی زندان ها بررسی کند و کسانی که نتوانستند از مرخصی استفاده کند.

جهانگیر درباره تمدید مرخصی ها گفت: بعد از مرخصی شیوا نامه ای در 3 محور براساس افرادی از مرخصی برمی گردند، کسانی که به بیماری مبتلا شدند و اسناد پزشکی آن ها موجود است و کسانی که مشکوک هستند یا سالم هستند تدوین شد.

رئیس سازمان زندان ها اضافه نمود:طی تماسی که بنده امروز با وزیر بهداشت داشتم قرار شد ایشان نظر کارشناسی خودرا ارائه کنند تا پس از تصویب این شیوه نامه عملیاتی و پس از ابلاغ به رئیس قوه قضائیه تصویب گردد.

وی با بیان اینکه کسانی که قرار است برای اولین بار به زندان آیند یا قرار است باز می گردند باید گواهی سلامت داشته باشند، اظهار کرد: یک مرکز مراقبت زندان، سلامت زندانیان را بررسی می کند، علاوه بر آنکه ضابطان عملکرد زندانیان به مرخصی رفته را بررسی می کند خود سازمان زندان ها هم عملکرد آن ها را رصد می کند تا چنانچه زندانی مجددا مرتکب جرم گردد به زندان باز گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آرامش در تمام زندان های کشور حاکم است، رفتار زندانیان مرخصی رفته تحت نظارت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرامش در تمام زندان های کشور حاکم است، رفتار زندانیان مرخصی رفته تحت نظارت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید