احتمال تمدید زمان بارگذاری مدارک وام اجاره

به گزارش وبلاگ 20 بکس، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 355 هزار نفر واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن هستند، گفت: درصورتی که تعداد قابل توجهی از افراد پیروز به بارگذاری و تکمیل مدارک خود در سامانه اقدام ملی نشده باشند این مهلت را تمدید می کنیم.

احتمال تمدید زمان بارگذاری مدارک وام اجاره

به گزارش وبلاگ 20 بکس، محمود محمودزاده در مصاحبه با ایسنا اظهار کرد: حدود 355 هزار نفر از کسانی که برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن ثبت نام کرده بودند واجد شرایط شناخته و برای تکمیل مدارک در سامانه اقدام ملی به آدرس Tem.mrud.ir دعوت شدند. از این تعداد تا به امروز 120 هزار نفر مدارک را تکمیل و به کارتابل بانک معرفی شده اند.

وی افزود: تا امروز بیش از 15 هزار پفراینده دریافت وام اجاره در بانک ها تشکیل و 8500 فقره تسهیلات پرداخت شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 15 بانک و موسسه مالی اعتباری مسئولیت پرداخت کمک ودیعه اجاره را بر عهده دارند گفت: عملکرد بانک ها بعد از آن متفاوت است تعدادی از بانک ها به این فرآیند سرعت داده اند و برخی دیگر فرایند کندتری دارند اما به طور کلی شرایط نسبت به قبل بهتر شده است.

محمود زاده در پاسخ به این سوال که آیا احتمال تمدید مهلت بارگذاری مدارک دریافت وام اجاره در سامانه اقدام ملی برای جاماندگان وجود دارد، گفت: باید آخرین شرایط را ببینیم اگر تعداد کسانی که پیروز به تکمیل مدارک خود شده اند درصد قابل توجهی باشد لزومی به تمدید نیست، در غیر این صورت احتمال تمدید وجود دارد.

تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان 50، 30 و 15 میلیون تومان، مدتی قبل در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید.

سود این تسهیلات 13 درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در خاتمه سال، اصل آن را پرداخت کنند.

در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت کنند و در مدت 36 ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند.

مستاجران در تهران ماهانه 540 هزار تومان، کلانشهرها 320 هزار تومان و سایر شهرها 160 هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

افراد واجد شرایط تا ساعت 24 روز 24 شهریور ماه فرصت داشتند تا مدارک خود را در سامانه اقدام ملی بارگذاری کنند که احتمال تمدید این مهلت وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "احتمال تمدید زمان بارگذاری مدارک وام اجاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تمدید زمان بارگذاری مدارک وام اجاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید