ادامه جنجال ها بر سر برکناری مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا

به گزارش وبلاگ 20 بکس، اقدام رئیس جمهور آمریکا در برکناری بازپرس کل جامعه اطلاعاتی ایالات متحده با واکنش ها و جنجال های مختلفی روبرو شده است.

ادامه جنجال ها بر سر برکناری مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، مایکل هوروویتز بازپرس کل وزارت دادگستری آمریکا و رئیس شورای بهره وری و همگرایی کل بازپرسان آمریکا ضمن تشکر و قدردانی از مایکل اتکینسون بازپرس کل جامعه اطلاعاتی ایالات متحده که اخیرا توسط دونالد ترامپ برکنار شده، تاکید نموده است که او و همکارانش همچنان به کار خود با قدرت ادامه خواهند داد.

وی توضیح داد: سازمان فدرال نظارت همچنان به بازرسی و نظارت قاطع بر فعالیت و عملکرد دولت ادامه خواهد داد.

دونالد ترامپ روز آدینه به کنگره اطلاع داده است که در حال برکناری مایکل اتکینسون است، کسی که در تحقیقات سال گذشته درباره استیضاح رئیس جمهور آمریکا نقش داشته است.

ترامپ با ارسال نامه ای برای نمایندگان کنگره نوشته است: قصد دارم این مقام رسمی جامعه اطلاعاتی یعنی مایکل اتکینسون را طی 30 روز آینده برکنار کنم. این بیشترین اعتماد را به افرادی که تحت عنوان بازپرس کل جامعه اطلاعاتی مشغول به فعالیت بوده اند، داشته ام ولی دیگر هیچ اعتمادی به فرد مذکور ندارم.

هورووتی در این باره اضافه کرد: اتکینسون بازپرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا به خاطر همگرایی، حرفه ای بودن و تعهدش به اجرای قانون و نظارت مستقلش بر فعالیت دولت در جامعه بازپرسان کل آمریکا مشهور و معروف بوده است. جامعه بازپرسان کل آمریکا به نظارت مستقل و قاطع خود بر نهادهای دولتی ادامه خواهد داد.

اتکینسون تاکید نموده است که گزارش افشاگر اطلاعاتی آمریکا درباره متهم کردن ترامپ به سو استفاده از قدرت در پرونده جنجالی اوکراین، معتبر بوده است.

اتکینسون همچنین از این مساله به شدت ابراز نگرانی نموده است که ترامپ با تحت فشار قراردادن رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق درباره فعالیت های جو بایدن و پسرش در گفتگوی تلفنی جنجالی 25 جولای، خودش را در معرض خطرات جدی امنیت ملی و فعالیت های ضد اطلاعاتی قرار داده است.

دموکرات ها به شدت از این تصمیم ترامپ انتقاد نموده اند، آن هم در شرایطی که ایالات متحده با بحران گسترش ویروس کرونا روبرو است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه جنجال ها بر سر برکناری مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه جنجال ها بر سر برکناری مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید