ادعای حمله ملخ ها به تهران قابل قبول نیست

به گزارش وبلاگ 20 بکس، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست تهران گفت: ملخ ها در سال های گذشته در مناطق مستعد جنوبی تهران تخم گذاری نموده بودند. تا وقتی خسارت مالی وارد نکنند با آنها مبارزه نمی گردد.

ادعای حمله ملخ ها به تهران قابل قبول نیست

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ 20 بکس، محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در مصاحبه با مهر در مورد خبر های منتشر شده از حمله ملخ ها به تهران گفت: ملخ ها به تهران حمله نکردند، ملخ های مشاهده شده در جنوب تهران مربوط به تخم گذاری های یک و دو سال گذشته هستند که با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی و رطوبت مناسب خاک متولد شده اند.

وی ادامه داد: هر زمانی که رطوبت زمین مناسب باشد و دمای هوا هم افزایش یابد تخم های ملخ هایی که در سال گذشته در درون خاک بودند، در اصطلاح تفریق (متولد) می گردد.

کرمی در مورد لزوم مقابله با این حشرات نیز گفت: اگر تعداد ملخ ها به حدی برسد که باعث خسارت مالی گردد و به کشاورزی آسیب وارد کند وزارت جهاد کشاورزی برای مقابله با آن اقدام خواهد نمود.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران ملخ ها را به صورت طبیعی مضر ندانست و گفت: این حشرات بخشی از زنجیره غذایی در طبیعت محسوب می شوند و در فصل زاد آوری و جوجه آوری پرندگان پوره های یک و دو آن ها به عنوان تغذیه پرندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: ملخ ها در سال های گذشته هم وجود داشته اند، اما شرایط آب و هوایی به گونه ای نبود که به این شدت افزایش یابند.

کرمی از گزارش های ادارات محیط زیست در مورد وجود ملخ ها در جنوب تهران به خصوص در شهرستان های اسلامشهر ورامین و قرچک اطلاع داد و ابراز کرد: شرایط این مناطق برای تخم گذاری ملخ ها مناسب تر از دیگر مناطق تهران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ادعای حمله ملخ ها به تهران قابل قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای حمله ملخ ها به تهران قابل قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید