از طعم تمشکی کهکشان راه شیری تا جلوگیری از چاقی با علم شیمی!

به گزارش وبلاگ 20 بکس، آگاهی از شیمی تمام مواد غذایی کمک می کند تا تجربه حس لذت بخش طعم ترکیبات شیمیایی داشته باشیم و بدون رژیم به تناسب اندام برسیم.

از طعم تمشکی کهکشان راه شیری تا جلوگیری از چاقی با علم شیمی!

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ 20 بکس، از آنجایی که کاربرد علوم مختلف در زندگی روزمره یکی از سوالات پرتکرار و همیشگی محصلان در کلاس های درس است بر آن شدیم تا بخشی از کاربرد های علوم گوناگون را به تفکیک مطرح کنیم. این قسمت شیمی و میوه ها! شاید زیاد شنیده باشید که غذا های بدون مواد شیمیایی برای شما و خانوادتان سالم تر هستند. اما حتی طبعیت نیز می داند که مواد شیمیایی در هر همه چیز از جمله سالم ترین و خوشمزه ترین غذا ها نیز وجود دارد.

برای مثال، متیل بوتانوات، آنتوسیانین ها و اکسین تنها چندتا از بیش از 350 ماده شیمیایی است که بطور ظبیعی در توت فرنگی وجود دارد. درحالیکه ممکن است نام بسکمک از این مواد شیمیایی به آسانی شناخته نشوند، به طعم دلنشین و شیرین توت فرنگی ها کمک می کنند. چند مورد از مواد شیمیایی که در توت فرنگی ها و دیگر میوه های فصل تابستان وجود دارد را اینجا بررسی می کنیم:

توت فرنگی

فصل اصلی این میوه تابستان است. فرآیند رسیده شدن توت فرنگی ها با هورمونی به نام اکسین کنترل می شود. وقتی فرآیند به بیشترین مقدار خود می رسد، سلول های دیواره میوه تجزیه شده و توت فرنگی آبدار می شود. دو مولکول کلیدی در رایحه توت فرنگی ها فورانول و متوکسی فرانول است. طی رسیده شدن میوه، غلظت این مواد در توت فرنگی افزایش پیدا می کند و هنگامیکه میوه کاملا رسیده است به بیشترین حد خود می رسد. عطر توت فرنگی دارای رایحه خالص فورانول است.

مانند همه میوه ها، توت فرنگی نیز رنگ خود را از آنتوسیانین ها می گیرد. این ترکیبات از افزودن مولکولی به نام آنتوسیانیدین به قند حاصل می شوند. آنتوسیانین اصلی موجود در توت فرنگی پلارگونیدین 3- گلکوزید است. ترکیبات مختلفی در طعم و خاصیت اسیدی توت فرنگی شرکت دارند. شیرینی توت فرنگی طی رسیده شدن آن به وسیله هورمون اکسین بیشتر می شود. خاصیت اسیدی ابتدایی آن نیز به علت سیتریک اسید است که طی رسیده شدن کاهش می یابد.

شاه توت

شاه توت حاوی مقدار زیادی آنتوسیانین و ترکیبات فنولیک، بطور اصلی فلاونول و الاگیتانین ها است که علت خاصیت آنتی اکسیدانی بالای این میوه به این هورمون ها وابسته است.

تمشک

یک تمشک حاوی 200 مولکول شیمیایی است که در طعم متمایز آن نقش دارند. یکی از این ترکیبات که بطور رایج آن را کِتون تمشک می نامند در آبنبات ها، صابون ها و شمع ها استفاده می شود تا به آن ها رایحه یا طعم تمشک بدهد. اتیل فرمات یکی دیگر از ترکیباتی است که در طعم این میوه شرکت کرده و در مرکز کهکشان راه شیری نیز شناسایی شده است!

حدود یک تا 4 میلی گرم از کِتون تمشک می تواند از یک کیلوگرم میوه تمشک استخراج شود. کتون تمشک در کرنبری و شاه توت نیز وجود دارد و عموما به عنوان ترکیبات معطر در عطرها، لوازم آرایش و در مقادیر کم به عنوان افزودنی های غذایی استفاده می شوند. به علت اینکه استخراج مقدار کمی کتون وقت گیر و هزینه بر است، کتون تمشک طبیعی یک افزودنی گران به شمار می آید. مطالعات بر روی جوندگان نشان می دهد که کتون تمشک تاثیر ضد چاقی دارد، اما در حال حاضر هیچ علم ثابت شده ای برای تاثیر این ماده روی انسان ها وجود ندارد.

اتیل فرمات یکی از مواد شیمیایی است در طعم تمشک ها دخالت دارد. در سال 2009، فضانوردان مولکول های اتیل فرمات را در مرکز کهکشان راه شیری تشخیص دادند. مولکول های ساده دیگری مانند متانول نیز در کهکشان پیدا شده، با این حال ایده اینکه کهکشان طعم تمشک می دهد بسیار جالب تر است!

بلوبری (توت آبی)

بلوبری ها حاوی تروستیلبن است که می تواند یک درمان بالقوه برای چاقی باشد.

انجیر

انجیر ها حاوی ترکیبات شیمیایی به نام بنزآلدهید هستند. برخی از دانشمندان معتقدند که این ماده ممکن است از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کند. بنزآلدهید همچنین می تواند به عنوان عامل معطر یا حلال (برای تمیزکردن و گندزدایی) در صنعت استفاده شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "از طعم تمشکی کهکشان راه شیری تا جلوگیری از چاقی با علم شیمی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از طعم تمشکی کهکشان راه شیری تا جلوگیری از چاقی با علم شیمی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید