استفاده از یوان دیجیتال در المپیک زمستانی 2022

به گزارش وبلاگ 20 بکس، چین میخواهد اجازه دهد به شهروندان خود، بازدیدنمایندگان و ورزشکاران شرکت نماینده در المپیک زمستانی 2022 اجازه دهد از یوان دیجیتال استفاده نمایند.

استفاده از یوان دیجیتال در المپیک زمستانی 2022

چین تصمیم دارد آزمایش های مربوط به یوان دیجیتال را گسترده تر کند و در شهرهای بیشتری انجام دهد. اما به گفته لی بو معاون رئیس کل بانک مرکزی این کشور، هنوز زمان بندی دقیقی برای آن اعلام نشده است.

این کشور سال گذشته در چند شهر از جمله سوژو، شنژن، چنگدو و شیونگ آن، تست ارز دیجیتال بانک مرکزی را شروع کرد.

به گفته معاون رئیس کل بانک مرکزی چین، آزمایش ها نشان داده مکانیسم صدور و توزیع یوان دیجیتال با سیستم اقتصادی فعلی همخوانی دارد.

بو در این باره می گوید: چین به بهینه سازی اکوسیستم یوان دیجیتال ادامه می دهد، امنیت و اعتبار آن را افزایش می دهد و چهارچوبی قانونی برای آن ایجاد کند.

او در ادامه اضافه کرد: سعی داریم در المپیک زمستانی پکن که سال آینده برگزار می گردد، یوان دیجیتال را نه تنها برای کاربران داخلی، بلکه برای وزرشکاران بین المللی و بازدیدکنندگان نیز ارائه کنیم.

شبکه خبری سی ان بی سی نیز در گزارشی به این امر اشاره می نماید و می نویسد: این اقدام احتمالاً نخستین تست ارز دیجیتال یوان توسط کاربران بین المللی است.

به گفته او در حال حاضر هدف توسعه یوان دیجیتال، استفاده داخل کشور و همکاری با کشورهای دیگر است تا در بلند مدت راه حلی برای پرداخت های بین مرزی کشف گردد.

چین یکی از پیشتازان عرضه ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی و مدرن سازی سیستم اقتصادی است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "استفاده از یوان دیجیتال در المپیک زمستانی 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از یوان دیجیتال در المپیک زمستانی 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید