اعدام سرکرده شورشیان زندان سقز

به گزارش وبلاگ 20 بکس، به گزارش تجارت نیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، محمد جباری با اشاره به دستگیری 65نفر از زندانیان فراری زندان سقز اضافه کرد: اقدامات برای دستگیری محکومان فراری در حال اجرا است.

اعدام سرکرده شورشیان زندان سقز

وی درباره اعدام مصطفی سلیمی یکی از زندانیان فراری از زندان سقز گفت: حکم اعدام او در سال 83 در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و در اسفند همان سال در دیوان عالی کشور تأیید شده بود که جرم او سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چند روستا ، اخاذی مسلحانه و آزار و اذیت مردم و سلب امنیت و آرامش مردم بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تاکید نمود: همچنین در کنار همه این جرائم، زندانی مذکور در قتل عمدی و شهادت دو نفر از پرسنل حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال 83مشارکت داشته و او جزو طراحان و لیدر های اصلی فرار از زندان سقز در 8 فروردین سال جاری بود.

جباری گفت: در فاصله محکومیت قطعی و اجرای حکم چند مرحله قانونی طی شده است، پرونده وی بعد از محکومیت قطعی به حکم اعدام، در سه مرحله در کمیسیون عفو آنالیز شد و شرایط قانونی برای عفو احراز نشد و رد شد؛ همچنین دو مرحله درخواست اعاده دادرسی وی رد شد.

جباری اضافه نمود: دستگیری او توسط ماموران انتظامی با همکاری مردم بانه و سقز انجام گرفت به گونه ای که محل اختفای این فرد را به ماموران انتظامی گزارش کردند.

منبع: روزنامه اطلاعات

منبع: تجارت نیوز

به "اعدام سرکرده شورشیان زندان سقز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعدام سرکرده شورشیان زندان سقز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید