الزام رعایت تعرفه مصوب در آزمایشگاه ها

به گزارش وبلاگ 20 بکس، مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت گفت: آزمایشگاه های پزشکی فقط مجاز به استفاده از کیت های مورد تائید وزارت بهداشت و ملزم به رعایت تعرفه مصوب هستند.

الزام رعایت تعرفه مصوب در آزمایشگاه ها

سیامک سمیعی مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، درخصوص آزمایش های سرولوژی اظهار کرد: با توجه به عدم قطعیت آزمایش های سرولوژی به استناد ارزیابی های انجام گرفته، باید اقدامات لازم در زمینه جلوگیری از انجام چنین آزمایش هایی صورت بگیرد.

او ادامه داد: استفاده از تست های سرولوژی در تشخیص و تحقیق، مستلزم در دسترس قرار دریافت کیت های معتبر است که هر یک از آنها مجوزهای لازم سازمان غذاودارو و همچنین اداره کل تجهیزات پزشکی را باید دریافت نموده باشند.

سمیعی تاکید نمود: در حال حاضر به دلیل تاخیر در پاسخ سیستم ایمنی به تست های سرولوژی و احتمال تفاوت جواب در افراد مختلف، آزمایش های سرولوژی به تنهایی جهت تشخیص و مدیریت بالینی نتوانسته اند مورد استفاده قرار گیرند.

مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پاسخ سیستم ایمنی بدن افراد به عفونت های ویروسی به خصوص عوامل بیماری کرونا تاخیری است، ادامه داد: در زمینه تست های سرولوژی باید آزمایش های پیگیرانه با استفاده از آزمایش های تشخیص مولکولی انجام گردد.

سمیعی تاکید نمود: در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت استفاده از تست های رپید تست برای تشخیص بیماری کرونا را توصیه ننموده است و به دلیل اینکه افراد حامل ویروس در سیر عفونت می توانند نتایج مثبت و منفی آنتی بادی به همراه داشته باشند جواب این آزمایش آنتی بادی نباید برای معین شرایط عفونت مورد استفاده قرار گیرد.

  • رایگان بودن تست برای کسانی که ما تشخیص می دهیم

سمیعی گفت: آزمایشگاه های پزشکی فقط مجاز به استفاده از کیت های مورد تائید وزارت بهداشت در زمینه های مختلف به خصوص تست های سرولوژی و ملزم به رعایت تعرفه مصوب هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "الزام رعایت تعرفه مصوب در آزمایشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام رعایت تعرفه مصوب در آزمایشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید