امارات بر روی آتش بحران های منطقه نفت می ریزد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، روزنامه فرانسوی لیبراسیون در گزارشی با تیتر امارات و فعالیت های دیپلماتیک گسترده نوشت: دوران کرونا باعث نشده است فعالیت های بین المللی ابوظبی از یمن گرفته تا سوریه، سودان و لیبی کاهش پیدا کند.

امارات بر روی آتش بحران های منطقه نفت می ریزد

در ادامه این گزارش آمده است: رکود مالی به وجود آمده در کشور امارات باعث نشده است به هیچ عنوان از شدت مداخلات این کشور در درگیری های خارجی کاسته شود. در حالی که بیشتر کشورهای جهان در قرنطینه قرار دارند ابوظبی همچنان به دنبال مداخله در میدان های درگیری بوده و حتی هم پیمانان بین المللی خود را به دلیل دامن زدن به درگیری ها ناراضی کرده است. در واقع امارات بر روی آتش درگیری های منطقه نفت می ریزد.

در این گزارش نوشته شده است: در یمن یا لیبی طی هفته های اخیر درگیری ها با وجود درخواست سازمان ملل برای توقف آن در سایه گسترش ویروس کرونا شدت پیدا کرده است. حمایت امارات از طرف های درگیر در این جنگ ها کاملاً واضح و تعیین است.

در ادامه گزارش این روزنامه فرانسوی آمده است: همپیمان امارات و فرانسه در لیبی یعنی خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی دچار ناکامی های نظامی گسترده ای شده است. این شکست ها پیش از این نیز تکرار شده بود. علاوه بر درگیری های یمن و لیبی، اماراتی ها طی سال های اخیر مداخلات خود را در بحران های منطقه و قاره آفریقا افزایش داده و اقدام به حمایت سیاسی و مالی گسترده از عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر می کند. امارات طی سال گذشته فشار بسیار زیادی بر ارتش سودان برای تسلیم نشدن در برابر درخواست های انقلابیون اعمال کرده بود.

امارات همچنین کشورهای ساحل آفریقا را به سلاح های نظامی تجهیز می کند. روزنامه لیبراسیون نوشت: استراتژی ضد دموکراسی امارات در سایه اقدامات خصمانه همواره عملی می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امارات بر روی آتش بحران های منطقه نفت می ریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات بر روی آتش بحران های منطقه نفت می ریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید