امضای تفاهم نامه راه اندازی بازارچه صنایع دستی در گلستان

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تفاهم نامه ایجاد بازارچه صنایع دستی شهرستان گنبد کاووس بین معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و بخش خصوصی بسته شد.

امضای تفاهم نامه راه اندازی بازارچه صنایع دستی در گلستان

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی در جلسه آنالیز پروژه های در دست اقدام استان با اشاره به آنالیز شش پروژه اداره کل در شهرستان گنبد کاووس، بیان نمود: ایجاد بازارچه صنایع دستی، طرح توسعه و ساماندهی محوطه برج جهانی قابوس، معرفی شهر گنبد به عنوان شهر جهانی صنایع دستی، ایجاد انتهاه صادرات صنایع دستی، احداث موزه بزرگ گلستان، برگزاری جشن نوروزگاه در محوطه برج قابوس در ایام عید باستانی از جمله پروژه های مهم و در دست اقدام این اداره کل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ادامه داد: ایجاد بازارچه صنایع دستی تا انتها اسفندماه سال جاری آماده و به هنرمندان صنایع دستی این شهرستان برای فروش محصولات واگذار خواهد شد.

او همچنین درباره ساماندهی محوطه برج قابوس، گفت: کار طرح مطالعاتی محوطه سازی ایجاد سرویس های بهداشتی و ... برج قابوس به انتها رسیده و به زودی اجرا خواهد شد.

کریمی درباره ایجاد موزه بزرگ گلستان در گنبد کاووس، گفت: کار مطالعات توسط یکی از مشاوران در دست اقدام و آنالیز است و امیدواریم به زودی تمام گردد.

او بیان نمود: معرفی شهر گنبد به عنوان شهر جهانی صنایع دستی و ایجاد انتهاه تخصصی صادرات صنایع دستی توسط این اداره کل با همکاری و مشارکت فرمانداری ویژه گنبد، شهرداری و شورای شهر، اداره صنعت معدن و تجارت و سایر دستگاه های مرتبط استانی و شهرستانی در دست اقدام و آنالیز است.

در این جلسه که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهردار و اعضای شورای شهر، رییس اداره صنعت معدن و تجارت و جمعی دیگر از مسوولان شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری ویژه گنبد کاووس برگزار گشت، تفاهم نامه ایجاد بازارچه صنایع دستی این شهرستان امضا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امضای تفاهم نامه راه اندازی بازارچه صنایع دستی در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه راه اندازی بازارچه صنایع دستی در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید