انتقاد کدخدایی به طرح دو فوریتی مجلس ، وسط بحران کرونا چه چیز واجب تر از اصلاح قانون انتخابات

به گزارش وبلاگ 20 بکس، سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی مباحثی نسبت به تصویب طرح دوفوریتی مجلس برای اصلاح بخش هایی از قانون انتخابات اعلام کرد.

انتقاد کدخدایی به طرح دو فوریتی مجلس ، وسط بحران کرونا چه چیز واجب تر از اصلاح قانون انتخابات

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی اش در فضای مجازی مطالبی نسبت به مصوبه امروز مجلس درباره طرح دوفوریتی اصلاح بخش هایی از قانون انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان بیان کرد.

متن کامل یادداشت کدخدایی به توضیح زیر است:

امروز در خبرها آمده بود که مجلس بعد از تعطیلات کرونایی و غیر کرونایی جلسه علنی داشت و ناگهان یک طرح دوفوریتی مطرح شد که همگان را به تعجب واداشت. وسط بحران کرونا چه چیز واجب تر از اصلاح قانون انتخابات!؟ انتظاری که 4 سال به پای آن نشسته بودیم! اول خیال کردم وظیفه ناتمام مجلس یعنی اصلاح قانون انتخابات و اجرای سیاست های کلی انتخابات موضوع دوفوریتی است! اما زهی خیال باطل! احقاق حق آن دسته از کنندگانی که علیه آنها مثلا گزارش خلاف واقع داده شده است! موضوعی حیاتی و ضروری برای کشور آن هم در این وانفسای کرونایی! آن قدر مهم که سایر مصوبات مورد نیاز کشور به تاخیر افتد و حقوق از دسترفته احتمالی آن 75 نفر کننده که از اوجب واجبات شناخته شده اولویت یابد و البته که فی التاخیر آفات؟ حالا کاری نداریم چرا در بیان تعداد کنندگان رد صلاحیت شده همیشه عدد 90 و 80 تکرار می شود؟ منظور خاصی در میان است؟ نمی دانم ولی یکی نیست از اینها بپرسد الان که جلسات علنی دارید از کنندگان ردصلاحیت شده خواسته شود دست خود را بالا بگیرند و یک نفر دیگر شمارش کند قطعا از 75 نفر بالاتر نخواهد رفت. این نه به تعبیر وزیر معزول ، کرونای شورای نگهبان است و نه به تعبیر کننده مجلس دهم عذاب الهی آن هم به خاطر رد صلاحیت کنندگان! صرفا یک شمارش ساده از 1 تا 75 است.

زیاد از بحث اصلی دور نشویم، ما در شورای نگهبان البته موافق هستیم که هر کس ادعای کذبی به کنندگان و غیر کنندگان وارد کرد باید در محاکم پاسخ گو باشد، هم قانون داریم و هم می توان دوباره بر آن تاکید کرد، اما از آن طرف طراحان این طرح هم قول دهند وقتی مطالب برایشان روشن شد و دلایل آن هم نه در یک که بعضا در چند جلسه توضیح داده شده از توسل به این مقام و آن مقام خودداری کرده و از حاشیه سازی پرهیز کنند. خودتان به مردم حوزه انتخابیه بفرمائید که دلائل چه بوده است! شاید بهتر باشد یک بند دیگر به این دو فوریتی اضافه شود که هر کننده بعد از استماع دلائل رد صلاحیت خود موظف باشد در یک میتینگ انتخاباتی آنها را بیان و یا در رسانه ها منتشر نماید!؟ الحاق این بند هم زحمت ما را در مقابل سوال وبلاگ 20 بکس محترم کم می کند که همیشه پاسخ می دهیم قانون ما را از انتشار دلایل رد صلاحیت منع کرده است و هم نشان می دهد که کنندگان محترم به دنبال اصلاح قانون انتخابات برای اصلاح فرایند جاری انتخابات هستند! در این صورت دو فوریتی آنها نیز قابل توجیه خواهد بود.

فاعتبروا یا اولی الابصار

کنندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح دوفوریتی برای اصلاح قانون انتخابات، خواهان مجازات هایی برای افرادی که گزارش های کذب درباره کاندیداهای انتخابات ارائه می کنند، شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتقاد کدخدایی به طرح دو فوریتی مجلس ، وسط بحران کرونا چه چیز واجب تر از اصلاح قانون انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد کدخدایی به طرح دو فوریتی مجلس ، وسط بحران کرونا چه چیز واجب تر از اصلاح قانون انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید