انتقاد یمن از سازمان ملل برای تأخیر در حل مشکل نفتکش صافر

به گزارش وبلاگ 20 بکس، معاون وزیر خارجه یمن از تعویق مأموریت سازمان ملل متحد برای حل مشکل نفتکش صافر در الحدیده انتقاد کرد.

انتقاد یمن از سازمان ملل برای تأخیر در حل مشکل نفتکش صافر

به نقل از المسیره، حسین العزی روز پنجشنبه گفت: سازمان ملل متحد بارها حل مشکل کشتی صافر را به تعویق انداخته است.

وی اضافه نمود: سازمان ملل متحد تا به امروز بارها به طور یک جانبه، تاریخ ورود تیم فنی کشتی صافر را تغییر داده و به تعویق انداخته است و در حالی که تمایل و اصرار زیاد خود را برای رسیدگی به کشتی صافر ثابت نموده ایم.

معاون وزیر خارجه یمن اضافه نمود: با توجه به تحولاتی که در موضع خصمانه آمریکا نسبت به کشور و مردم یمن دیده می گردد، در حال حاضر کوشش زیادی می کنیم تا مطمئن شویم که هیچ ارتباط مشکوکی میان تیم فنی کشتی و واشنگتن وجود نداشته باشد.

پیش تر استفان دوژاریک سخنگوی سازمان ملل متحد گفته بود: با بعضی تأخیرهای خارج از اراده در حمل و نقل بین المللی و امضای اسناد روبرو شدیم که در حال حاضر این مسائل رفع شده و معتقدیم که اوایل ماه مارس می توانیم به یمن برویم، نهایت کوشش خود را می کنیم که در این زمان مأموریت خود را شروع کنیم.

این در حالی است که سازمان ملل متحد پیش تر اعلام نموده بود که کارشناسان این سازمان اواخر ژانویه یا اوایل فوریه از این نفتکش بازدید خواهند کرد.

نفت کش صافر چهار سال است که در نزدیکی بندر رأس عیسی در الحدیده لنگر انداخته و حاوی بیش از یک میلیون بشکه نفت سبک مأرب است.

مسؤولان دولت نجات ملی مستقر در صنعا پیش تر نسبت به یک فاجعه عظیم زیست محیطی که عواقب آن تعیین نخواهد بود هشدار دادند و افزوند که به علت فرسوده بودن شرایط نفتکش صافر، [این موضوع] تهدید بیشتری برای یمن و منطقه محسوب می گردد.

آنها به حادثه غیر منتظره نشت نفت به موتورخانه این کشتی بر اثر فرسودگی یکی از لوله ها و جداره های مخازن در تاریخ 27 می 2020 هشدار داده و اعلام کردند که این حادثه ممکن است باعث غرق شدن کشتی یا منفجر شدن آن گردد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "انتقاد یمن از سازمان ملل برای تأخیر در حل مشکل نفتکش صافر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد یمن از سازمان ملل برای تأخیر در حل مشکل نفتکش صافر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید