بایدن انتخاب 70 درصد از رای دهندگان مسلمان آمریکا

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تهران (پانا) - براساس نظرسنجی پس از انتخابات که توسط شورای روابط اسلامی-آمریکایی اجرا شده، به طرز بی سابقه ای بالغ بر 70 درصد از رای دهندگان مسلمان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه به نامزد دموکرات ها رای دادند.

بایدن انتخاب 70 درصد از رای دهندگان مسلمان آمریکا

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، شورای روابط اسلامی-آمریکایی که بزرگ ترین سازمان مدافع حقوق مدنی مسلمانان آمریکاست عصر سه شنبه نتایج نظرسنجی پس از انتخابات ریاست جمهوری 2020 درخصوص میزان مشارکت رای دهندگان مسلمان را منتشر کرده و گفت: از 844 رای دهنده مسلمان ثبت نام شده 84 درصد اعلام کردند که در انتخابات 2020 شرکت کردند.

در این نظرسنجی آمده است: پنج درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که در انتخابات شرکت نکردند در حالی که 11 درصد از پاسخ دادن به این پرسش امتناع کردند.

براساس اسن نظرسنجی، از بین افرادی که در انتخابات شرکت کردند، 69 درصد گفتند که به جو بایدن، نامزد دموکرات ها در این انتخابات رای دادند در حالی که 17 درصد گفتند که به دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا از حزب جمهوری خواه رای داده اند.

شورای روابط اسلامی-آمریکایی تاکید کرد، این نتیجه بیانگر یک افزایش چهار درصدی در میزان حمایت ها ار ترامپ در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی است؛ زمانی که ترامپ 13 درصد از آرای رای دهندگان مسلمان را بدست آورده بود.

در این نظرسنجی آمده است: سه درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که به نامزد دیگری به جز بایدن یا ترامپ رای دادند در حالی که 11 درصد مجددا از پاسخ به این سوال امتناع کردند.

نهاد عواد، مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی-آمریکایی در بیانیه ای ضمن تشکر از رای دهندگان مسلمان برای شرکت در این انتخابات، گفت: بیش از یک میلیون رای دهنده مسلمان آمریکایی در سیکل انتخابات شرکت کرده اند. مسلمانان رای می دهند و نمی شود نقشی را که جامعه ما در سیاست های محلی، ایالتی و ملی ایفا می کند، نادیده گرفت.

وی افزود: اکنون زمان آن رسیده که از سیاستمدارانی که ما آنها را انتخاب کردیم بخواهیم پاسخگو باشند تا تضمین کنیم که حقوق مدنی و مذهبی تمامی مردم آمریکا حفظ می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بایدن انتخاب 70 درصد از رای دهندگان مسلمان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن انتخاب 70 درصد از رای دهندگان مسلمان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید