برای پامپئو احضاریه صادر شد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه ای برای وزیر خارجه آمریکا خواستار ارسال اسناد فراهم شده علیه جو بایدن شده است.

برای پامپئو احضاریه صادر شد

به گزارش تارنمای هیل، الیوت انگل روز جمعه احضاریه ای را برای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا فرستاد و از او خواست تا ده ها هزار سندی را که وزارت متبوعش برای جمهوریخواهان سنا درباره تحقیقاتشان علیه جو بایدن معاون اول رئیس جمهوری سابق و تجارت پسرش با اوکراین فراهم کرده است، برای آنها بفرستند.

انگل، پمپئو را متهم کرد که از منابع وزارت متبوعش برای پیشبرد یک اقدامات تبلیغاتی علیه نامزد احتمالی ریاست جمهوری دموکرات استفاده می کند و درخواست کرد اسناد ارائه شده برای سناتورهای جمهوریخواه، در اختیار دموکرات های مجلس نمایندگان قرار گیرد.

انگل اضافه نمود: پمپئو وزارت خارجه را به بازوی کارزار انتخاباتی ترامپ تبدیل کرده است و او حتی سعی در مخفی کردن آن ندارد. پس از آنکه تقریبا همه تلاش های نظارتی کمیته امور خارجی در 2 سال گذشته به مانع برخورد کرد، پمپئو اکنون بیش از هر کسی برای کمک به جمهوریخواهان سنا در پیشبرد تئوری توطئه شان علیه بایدن شاد است.

وی تاکید کرد: من می خواهم پرونده کاملی که وزارت خارجه به مجلس سنا ارسال کرده است را ببینم و می خواهم مردم آمریکا نیز آن را ببینند.

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان به دنبال آن است که 16 هزار و 80 صفحه اسنادی که وزارت خارجه برای جمهوریخواهان سنا علیه بایدن و پسرس در تعامل با اوکراین فراهم کرده است را به دست آورد.

این کمیته به پمپئو تا هفتم ماه اوت(17 مرداد ماه) فرصت داده است تا به این درخواست پاسخ دهد.

مساله تعامل آمریکا با اوکراین یکی از موضوعات اساسی در استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان بود که گفته شد ترامپ هرگونه ارسال کمک نظامی مصوب کنگره به کی اف را به تحقیق علیه بایدن و فرزند او در شرکت انرژی بوریسما منوط کرده بوده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "برای پامپئو احضاریه صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پامپئو احضاریه صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید