برنامه های فرهنگی در مجموعه تاریخی گنبد سبز اجرا می شوند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، برنامه های فرهنگی در مجموعه تاریخی گنبد سبز اجرا می شوند.

برنامه های فرهنگی در مجموعه تاریخی گنبد سبز اجرا می شوند

علیرضا ارجمندی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم اظهار کرد: شهر قم با قدمت بیش از 7 هزار سال و با داشتن اماکن تاریخی مذهبی به اسم یکی از مقاصد گردشگری همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

وی ادامه داد: یکی از آثار تاریخی در این استان مجموعه مقبره های گنبد سبز مربوط به قرن هشتم هجری است که با داشتن معماری منحصر بفرد، مدفن تنی چند از حاکمان محلی قم به نام خاندان صفی است که خدمات ارزنده ای از آنان در این شهر به یادگار مانده است.

ارجمندی اضافه نمود: این اداره کل تفاهم نامه مشترک همکاری در استفاده فرهنگی از مجموعه تاریخی گنبدسبز به مدت سه سال با سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم امضا نموده است.

وی گفت: در این تفاهم نامه مجموعه تاریخی گنبد سبز به اسم مقصد گردشگری و مکمل سفر به زائران و گردشگران خارجی و داخلی معرفی می گردد.

ارجمندی با بیان اینکه در رابطه با شهروندان قمی هم با موضوع جشنواره ها و برگزاری تورهای قم گردی، برنامه های متنوعی در این مکان تاریخی اجرا می شوند، توضیح داد: از جمله اقدامات در دست اقدام برای سامان دهی این مجموعه، اصلاح و توسعه فضای سبز، نورپردازی و محوطه سازی است.

منبع: همگردی

به "برنامه های فرهنگی در مجموعه تاریخی گنبد سبز اجرا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های فرهنگی در مجموعه تاریخی گنبد سبز اجرا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید