بومی سازی فناوری های با ارزبری بالا در دستور کار قرار گرفت

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از معاونت علمی، اقتصاد دیجیتال یکی از حوزه های پرطرفدار این روزها است. همه کشورها به اشکال مختلف به این حوزه ورود کرده اند و با تلاشی مضاعف به دنبال توسعه فناوری های پیچیده ای هستند که به یکی از ابزارهای کاربردی این روزهای مردم بدل شده است.

بومی سازی فناوری های با ارزبری بالا در دستور کار قرار گرفت

این محصولات که با فناوری های پیچیده تولید می شوند در حوزه های مختلفی مانند میکروالکترونیک، فناوری اطلاعات ، مخابرات، رباتیک و غیره هستند. ایران هم سالها است در این حوزه به یک واردکننده تبدیل شده است؛ اما با اقدامات و حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این محصولات با اتکا به توان دانش بنیان ها به صورت بومی تولید شده است.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک متخصصان و دانش بنیان های کشور در تلاش است تا فناوری های پیچیده ای که برای خرید آنها از دیگر کشورها ارز زیادی صرف می شود را بومی سازی و در اختیار مخاطبان قرار دهد.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با در اولویت قرار دادن این فناوری ها و محصولات، در تلاش است تا خروج ارز از کشور به واسطه ورود این فناوری ها را کاهش دهد.

سال گذشته این ستاد با بومی سازی فناوری هایی مانند ساخت چیپ گذرنامه، پروژه ساخت روتر و سوییچ با فرکانس بالا، ECU خودرو، پروژه های مربوط به کوانتوم و ساخت ذخیره ساز بومی تلاش کرد دستیابی جوانان به این فناوری ها را تسهیل و به توانمندی متخصصان ایرانی در این حوزه های کاربردی کمک کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بومی سازی فناوری های با ارزبری بالا در دستور کار قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی فناوری های با ارزبری بالا در دستور کار قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید