بیماران بستری شده کرونایی در استان 2 برابر شد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تأکید کرد که شمار بیماران جدید شناسایی شده و میزان بستری بیماران نسبت به ماه گذشته در استان دو برابر شده است.

بیماران بستری شده کرونایی در استان 2 برابر شد

به گزارش وبلاگ 20 بکس مازندران، سید عباس موسوی با اشاره به افزایش شمار بیماران سرپایی درپی سفرها و دورهمی های نوروزی گفت: متأسفانه شمار بستری ها نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سرعت انتقال بیماری سوش انگلیسی بالا است، ادامه داد: شمار بیماران جدید نسبت به 28 اسفند 2.5 برابر و میزان بستری ها نیز دو برابر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقاتی که قبل از نوروز رخ داد باید وقفه ای ایجاد کنیم تا ویروس مهار و جلوی انتقال آن گرفته گردد.

موسوی از مردم به ویژه آن هایی که سفر کردند خواست تا یک هفته خود را قرنطینه نمایند و ادامه داد: همچنین طبق مصوبات ستاد ملی کرونا، دید وبازدیدهای نوروزی ممنوع است و جلوی چرخه انتقال را بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: پرهیز از برپایی مراسم ها و دورهمی ها مورد تاکید جدی واساسی است و به دلیل فضاهای تالارها و رستوران ها استاندارد نیست باید محدودیت هایی در فعالیت آنها ایجاد گردد.

وی شمار بیماران شناسایی شده در استان را حدود 800 نفر ذکر کرد و گفت: تمامی شهرهای استان درگیر بیماری کرونای انگلیسی و ویروس جهش یافته جدید هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بیماران بستری شده کرونایی در استان 2 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران بستری شده کرونایی در استان 2 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید