ترامپ: قرنطینه سراسری در دستور کار ما نیست

به گزارش وبلاگ 20 بکس، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که دولتش تصمیمی برای قرنطینه سراسری آمریکا برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا ندارد.

ترامپ: قرنطینه سراسری در دستور کار ما نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس به نقل از شبکه خبری سی بی اس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در نشست خبری روزانه کارگروه ویژه کاخ سفید برای مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد که دولتش قصد ندارد برای مقابله به گسترش ویروس کرونا در آمریکا اقدام به قرنطینه سراسری این کشور کند.

ترامپ که در کنار دیگر اعضای کارگروه ویژه کاخ سفید برای مبارزه با ویروس کرونا در نشست خبری حضور یافته بود، در مورد احتمال قرنطینه سراسری آمریکا به وبلاگ 20 بکس گفت: ما قرنطینه سراسری را در دست آنالیز نداریم. اما ممکن است قرنطینه کردن بعضی کانون های شیوع ویروس کرونا در کشور مورد آنالیز قرار گیرد.

دونالد ترامپ در این نشست خبری به بعضی از توصیه ها و اقدامات پیشگیرانه ای که به منظور پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در نظر گرفته شده است، اشاره نمود. وی گفت: ما از مردم می خواهیم که تجمعاتی با بیش از 10 نفر نداشته باشند و اگر ممکن است در خانه [به جای مدرسه] به بچه ها خود درس بدهند.

رئیس جمهور آمریکا درباره اینکه اقدامات پیشگیرانه در رابطه با ویروس کرونا چه مدت ادامه خواهد یافت، گفت: این سؤالی است که من بارها از متخصصان پرسیده ام و آنها به من گفته اند که تا ماه جولای یا آگوست [تا اواسط تابستان] و حتی ممکن است بیش از این هم طول بکشد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره احتمال استفاده از یگان های مهندسی ارتش آمریکا برای ساخت بیمارستان های جدید به منظور بستری کردن بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: امیدواریم که کار به آنجا نکشد. اما اگر احتیاج به فضای بیمارستانی بیشتری داشته باشیم، ممکن است استفاده از ساختمان هایی که می توانند به عنوان بیمارستان [موقت] مورد استفاده قرار گیرند را نیز آنالیز کنیم.

ترامپ در مورد خبر آزمایش یک واکسن در ایالت واشنگتن برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا نیز مدعی شد: اولین مرحله از آزمایش این واکسن صورت گرفته است و این سریع ترین زمان کشف و آزمایش یک واکسن در تاریخ است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ: قرنطینه سراسری در دستور کار ما نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: قرنطینه سراسری در دستور کار ما نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید