ترکیه توافق فروش نفت بین شبه نظامیان کُرد سوری و آمریکا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، وزارت خارجه ترکیه با محکوم کردن قرارداد شبه نظامیان کُرد سوری با آمریکا برای غارت نفت سوریه، گفت این منابع نفتی متعلق به تمام مردم این کشور است.

ترکیه توافق فروش نفت بین شبه نظامیان کُرد سوری و آمریکا را محکوم کرد

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس، توافق شبه نظامیان کُرد سوری موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه با یک شرکت نفتی آمریکایی برای فروش نفت سوریه به این کشور، با واکنش ترکیه روبرو شد.

به نوشته روزنامه دیلی صاباح، وزارت خارجه ترکیه امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این قرارداد، گفت اقدام شبه نظامیان کُرد سوری، هدف آنها برای تجزیه سوریه و تصرف منابع طبیعی آن را آشکار کرد.

در این بیانیه آمده است: ما از اینکه آمریکا از این اقدام حمایت کرده، متاسف هستیم؛ اقدامی که قوانین بین المللی، تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه را در نظر نگرفته و ابعاد حمایت از تروریسم را دارد.

آنکارا با بیان اینکه منابع طبیعی سوریه، متعلق به مردم این کشور است، تاکید کرد: این شرایط که ذیل هیچ شرایطی نمی تواند قانونی باشد، هرگز مورد قبول واقع نخواهد شد.

روز جمعه بود که لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه آمریکایی فاش کرد که مظلوم عبدی فرمانده قسد توافقی را به یک شرکت نفت آمریکایی برای نوسازی میدان های نفتی در شمال شرق سوریه امضا کرده است.

این اقدام شبه نظامیان کُرد سوری با واکنش شدید وزارت خارجه سوریه روبرو شد که آن را سرقت نفت سوریه با نظارت و حمایت دولت آمریکا خواند. (جزئیات بیشتر)

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نیز از این توافق استقبال کرده و گفته، توافق مذکور بیشتر از چیزی که انتظار می رفته، زمان برده است.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان سرانجام خواهد داد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترکیه توافق فروش نفت بین شبه نظامیان کُرد سوری و آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه توافق فروش نفت بین شبه نظامیان کُرد سوری و آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید