تمدید محدودیت های تهران تا پایان هفته آینده

به گزارش وبلاگ 20 بکس، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به شرایط سخت و شکننده شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا تاکید کرد: تمامی تجمعات و برپایی نمایشگاه در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می شود.

تمدید محدودیت های تهران تا پایان هفته آینده

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی با اشاره به شیوع گسترده پاندمی کرونا تاکید کرد: برپایی هرگونه نمایشگاه در تهران ممنوع است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به تمدید محدودیت های اعمال شده توسط ستاد کرونای استان تهران، این محدودیت ها حداقل تا پایان هفته آینده برقرار و بر همین اساس برگزاری نمایشگاه، مجمع عمومی و تجمعات ممنوع اعلام شده است.

وی با اشاره به اعلام رسمی کمیته انتظامی، امنیتی و اجتماعی به استانداری تهران مبنی بر اعمال محدودیت ها یادآور شد: برگزاری نمایشگاه ها به دلیل شرایط خاص شهر تهران و افزایش آمار مبتلایان به کووید 19 تا اعلام رسمی انجام نخواهد شد.

دکتر زالی در ادامه با اشاره به شرایط سخت و شکننده شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا تاکید کرد: تمامی تجمعات در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می شود.

تاب آوری ظرفیت های درمانی مستقیما به میزان مبتلایان کرونایی بستگی دارد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران همچنین با بیان اینکه بار کاری قابل توجه و مضاعفی برای انتقال بیماران مبتلابه کرونا بر دوش کادر بهداشت و درمان است، گفت: طبیعتا ورود 684 بیمار جدید تنها در 24 ساعت به بیمارستان های تهران عدد قابل توجهی است که می تواند بر تاب آوری نیروی انسانی و ظرفیت های درمانی تاثیرگذار باشد.

وی که در یک گفت وگوی تلویزیونی صحبت میکرد، ضمن تشریح شرایط شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا در 24 ساعتی که گذشت، اظهار کرد: 124 کرونایی در بخش های ویژه بیمارستان های شهر تهران بستری شدند. سهم بیماران جدیدی که در بخش های ویژه بستری شدند بالغ بر 17 درصد است، به این معنی که 17 درصد بیماران کرونایی با حال عمومی وخیم در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

ویبا تاکید بر افزایش مراجعان مبتلا و یا مشکوک به کرونا به بخش های سرپایی بهداشت یادآور شد: معدل بیماران مبتلا به ویروس کووید 19 که به بخش های سرپایی حوزه بهداشت و درمان مراجعه کرده اند نیز به 6.2 دهم درصد می رسد. مجموعا 9 درصد بیمارانی که به صورت سرپایی به بخش های بهداشت و درمان بیمارستان های تهران مراجعه میکنند نیاز به بستری شدن دارند.

زالی ادامه داد: مجموع بیماران بهبود یافته کرونایی در 24 ساعت گذشته نیز بالغ بر 640 بیمار است که اگر چنانچه این عدد با میزان ورودی ها مقایسه شود بازهم کماکان میزان وردی ها از ترخیص ها بالاتر است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران اعلام کرد: بنظر می رسد تعداد مراجعه بیماران مشکوک و مبتلابه کرونا به بخش های بهداشتی رو به افزایش است که این مهم می تواند از بارکاری حوزه درمانی بکاهد، چراکه این افراد غالبا با علائم خفیفی از بیماری که نیاز به بستری ندارد در این مراکز توصیه و درمان های لازم را به صورت سرپایی دریافت می کنند.

دکتر زالی در بخش دیگری با بیان این که با هماهنگی سازمان نظام وظیفه و نیرو های مسلح بخشی از مشمولان خدمت سربازی و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد، دکترا و P.hd پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی می توانند در مراکز درمانی و بهداشتی این دانشگاه خدمات ویژه ای ارائه دهند، از ارائه پیشنهاد استفاده از این ظرفیت ویژه به وزیر بهداشت خبر داد.

منبع: فرارو

به "تمدید محدودیت های تهران تا پایان هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید محدودیت های تهران تا پایان هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید