توسعه کمربند امنیتی نظامیان مغربی در صحرای غربی

به گزارش وبلاگ 20 بکس، مغرب از توسعه کمربند امنیتی این کشور در صحرای غربی خبر داد و گفت که تمام راه های نفوذ عناصر جبهه پولیساریو را مسدود کرده است.

توسعه کمربند امنیتی نظامیان مغربی در صحرای غربی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس ، روزنامه هسپرس چاپ رباط نوشت: نظامیان مغرب کمربند امنیتی این کشور را در صحرای غربی (مورد مناقشه با جبهه پولیساریو) توسعه داده و تمام راه های نفوذ عناصر جبهه پولیساریو به منطقه حائل را به طور کامل مسدود کرده اند.

این روزنامه مغربی اضافه نمود: ابتدای کمربند امنیتی در منطقه کرکرات واقع در جنوب صحرای غربی تا مرزهای موریتانی توسعه یافت و راه نفوذ عناصر جبهه پولیساریو را بست. سپس مقامات نظامی تصیم دریافتد کمربند امنیتی را به سمت شرق تا منطقه توبزکی واقع در نزدیکی مرز الجزایر گسترش دهند که با انجام آن، راه نفوذ عناصر جبهه پولیساریو به منطقه حائل از این ناحیه هم مسدود شد.

مغرب با در پیش دریافت سیاست تحمیل امر واقع کوشید با افتتاح کنسولگری کشورهای مختلف در صحرای غربی عملا حاکمیت خود را بر این صحراء اعمال کند. این اقدام با مخالفت جبهه پولیساریو روبرو شد.

تعدادی از ساکنان صحرای غربی که حامی جبهه پولیساریو بودند، در آبان ماه گذشته گذرگاه مرزی کرکرات را به تصرف خود درآوردند و اجازه ندادند، کامیون های حامل کالا از این گذرگاه مرزی عبور کنند.

از آنجایی که کرکرات تنها گذرگاه زمینی است که اجازه می دهد، مغرب با کشورهای جنوب صحرای بزرگ آفریقا مبادلات اقتصادی داشته باشد، دولت رباط به ارتش مغرب دستور داد، عملیات خود را برای ازسرگیری تردد کامیون ها از گذرگاه کرکرات شروع کند.

جبهه پولیساریو هشدار داد، چنانچه نظامیان مغربی وارد منطقه کرکرات شوند، توافقنامه آتش بس سال 1991 لغو خواهد شد اما رباط به این هشدار توجهی نکرد و ارتش مغرب وارد جنوب صحرای غربی شد و با ایجاد کمربند امنیتی دراین منطقه تردد کامیون ها از سرگرفته شد.

از آن زمان تا به امروز جبهه پولیساریو نظامیان مغربی را در صحرای غربی هدف حملات خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توسعه کمربند امنیتی نظامیان مغربی در صحرای غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه کمربند امنیتی نظامیان مغربی در صحرای غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید