تونس، واکنش النهضه به انتخاب نخست وزیر جدید

به گزارش وبلاگ 20 بکس، یکی از رهبران حزب اسلامگرای النهضه تونس از عدم مخالفت این حزب با نخست وزیر جدید این کشور اطلاع داد.

تونس، واکنش النهضه به انتخاب نخست وزیر جدید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس، رئیس جمهور تونس پس از مشورت با احزاب و گروه های سیاسی این کشور خاتمه الیاس الفخفاخ را مامور تشکیل هیئت دولت جدید تونس کرد. این اقدام قیس سعید پس از آن صورت گرفت که حبیب الجملی پیروز نشد رای اعتماد مجلس را برای کابینه اش به دست آورد. الجملی از سوی حزب النهضه به رئیس جمهور تونس معرفی شده بود تا دولت جدید این کشور را تشکیل دهد.

یکی از رهبران حزب اسلامگرای النهضه تونس گفت : این حزب هیچ اعتراضی در مورد معین الیاس الفخفاخ برای تشکیل دولت جدید تونس ندارد.

به نوشته روزنامه تونسی الصباح نیوز، عماد الحمامی اضافه کرد: الفخفاخ شخصیت مشهوری است و در دولت های پیشین با النهضه همکاری داشته است.

رئیس جمهور تونس دیروز الیاس الفخفاخ را مامور تشکیل دولت جدید این کشور کرد. او یک ماه فرصت دارد تا این دولت را تشکیل دهد. بر اساس فصل نهم قانون اساسی تونس، این فرصت تمدید نخواهد شد و باید الفخفاخ در همین مدت وزیران کابینه اش را به مجلس معرفی کند و از آن رای اعتماد بگیرد.

الفخفاخ پس از دریافت حکم قیس سعید برای تشکیل دولت جدید تونس گفت: این کابینه کوچک و بر اساس خواست مردم تشکیل می گردد و بر اولویت های اصلی کشور متمرکز خواهد شد.

مسائل مالی و معیشی جرقه انقلاب مردم تونس در سال 2011 زد و سبب سرنگونی رژیم بن علی شد. دولت هایی که پس از انقلاب در تونس به هرم قدرت صعود کردند، در رفع کردن مسائل مالی معیشتی مردم از جمله بیکاری جوانان ناکار آمد بودند. این موضوع تاثیر منفی در مشارکت تونسی ها در انتخابات ریاست جمهوری و مجلسی اواخر سال 2019 گذاشت. با وجود این ، مجلس و دولت جدید تونس متعهد شده اند، مسائل مالی مردم این کشور را رفع نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تونس، واکنش النهضه به انتخاب نخست وزیر جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس، واکنش النهضه به انتخاب نخست وزیر جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید