جزئیات دستگیری 29 نفر در ارتباط با فعالیت 2 شرکت هرمی

به گزارش وبلاگ 20 بکس، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از انجام 2 عملیات در خصوص شناسایی اعضای 2 شرکت هرمی و دستگیری 29 نفر در تهران خبر داد.

جزئیات دستگیری 29 نفر در ارتباط با فعالیت 2 شرکت هرمی

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از ایسنا، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: چندی پیش گزارشی در خصوص اینکه شرکتی در حال عضوگیری برای خرید و فروش لوازم و پرداخت پورسانت است به پلیس ارائه شد. این شرکت مدعی بود که هر فردی می تواند سرمایه گذار باشد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و با شناسایی محل شرکت حوالی میدان پیروزی تحقیقات پلیسی آغاز شد گفت: با انجام تحقیقات پلیسی تعیین شد که دو نفر با افتتاح شرکتی بدون مجوزهای قانونی در حال عضو گیری و پرداخت پورسانت است به طوری که هر فرد با پرداخت 16 میلیون و 500 هزار تومان عضو این شرکت می شد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در دیگر تحقیقات پلیس نیز تعیین شد که تا به امروز 28 نفر عضو این شرکت شدند که از این تعداد 7 نفر خانم و 21 نفر آقا هستند. همچنین سایر بررسی ها نیز تعیین کرد که دو عضو اصلی این باند به شیوه و شگرد شرکت های هرمی در حال عضوگیری هستند.

سرهنگ کارآگاه تقی پور گفت: با هماهنگی های قضائی هر دو عضو اصلی این شرکت به همراه سایر اعضای این باند دستگیر و پس از بازجوئی های تکمیلی به دادسرا ناحیه 31 معرفی شدند.

به گفته وی، دو عضو اصلی این شرکت با صدور قرار قانونی مناسب به زندان معرفی و سایر اعضای این شرکت با قرار کفالت آزاد شدند.

وی در ادامه با اشاره به پرونده مشابه دیگر و دستگیری یکی از اعضای یک شرکت هرمی گفت: پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری خانمی با مراجعه به پلیس آگاهی تهران بزرگ از مفقود شدن برادرش به نام وحید-28ساله خبر داد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت درباره جزئیات این پرونده گفت: شاکی به کارآگاهان این پلیس گفت، برادرش حدود چهار ماه پیش برای استخدام و کار در پایتخت به دعوت یکی از دوستانش به تهران آمده است و یک هفته بعد از مراجعه طی تماس تلفنی مبلغ 800 میلیون ریال را به عنوان ضمانت، حسن انجام کار و هزینه رهن ملک در خواست کرده است که خانواده این مبلغ را به حسابش واریز کرده اند.

سرهنگ کارآگاه تقی پور با بیان اینکه پس از واریز مبلغ ارتباط وی با خانواده اش قطع شده است گفت: بر اساس اطلاعاتی که خانواده در اختیار پلیس قرار دادند، او طی این مدت فقط هرازچند گاهی با تلفن همراه تماس گرفته، سپس گوشی خود را خاموش می کرده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با بیان ایتکه تحقیقات اولیه نشان می داد، مفقود شده در حال همکاری با شرکت های هرمی است گفت: کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تحقیقات را برای شناسایی مخفیگاه وی آغاز کردند و متوجه شدند او حوالی غرب تهران ساکن است.

سرهنگ کارآگاه تقی پور گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی، همچنین کارآگاهان متوجه شدند که فرد مفقود شده حوالی خیابان جمهوری تردد دارد که با کنترل عبور و مرور افراد به این خیابان او را در خیابان جمهوری مشاهده و در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند. او پس از دستگیری اعتراف مرد که جذب شرکت هرمی کیونت شده و 800 میلیون ریال را در شرکت سرمایه گذاری کرده است. در این مدت حق خروج از منزل و تماس با خانواده اش را نداشته و هر چند روز یک بار اجازه داشته با خانواده اش تماس بگیرد.

سرهنگ تقی پور در انتها اعلام گفت: متهم برای اخذ دستور قضائی به دادسرای ناحیه 31تهران معرفی و تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر اعضای این شرکت و کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات دستگیری 29 نفر در ارتباط با فعالیت 2 شرکت هرمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دستگیری 29 نفر در ارتباط با فعالیت 2 شرکت هرمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید