جستجو برای بیمار صفر کرونا ، نخستین مورد کووید-19 مربوط به 26 آبان بود

به گزارش وبلاگ 20 بکس، داده های دولت چین نشان می دهد که نخستین مورد بیماری با ویروس جدید کرونا عامل بیماری کووید-19 در 17 نوامبر (26 آبان) رخ داده است.

جستجو برای بیمار صفر کرونا ، نخستین مورد کووید-19 مربوط به 26 آبان بود

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از بیزنس اینسایدر مقامات چین تازه در اواخر ماه دسامبر بود که متوجه شدند با یک ویروس جدید روبرو هستند. اما حتی در آن زمان، دولت چین مانع دسترسی عموم به این اطلاعات شد.

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست که به این داده ها را که هنوز در دسترس عموم قرار ندارد، دسترسی پیدا کرده است، بر اساس این داده ها نخستین فردی که ویروس جدید کرونا را گرفته باشد، مردی 55 ساله از ایالت هوبی چین بوده است.

اما به گفته این روزنامه این شواهد قطعی نیست و هویت بیمار صفر نخستین انسانی مبتلا به ویروس هنوز ثابت نشده است و ممکن است این داده ها کامل نباشند.

مقامات بهداشتی چین نخستین مورد کووید-19- بیماری ناشی از ویروس جدید کرونا- را در 31 دسامبر (10 دی) به سازمان جهانی بهداشت گزارش کردند.

گروهی از پژوهشگران که بعدا شواهدی را منتشر کردند که نشان می داد نخستین شخصی آزمایشش مثبت شده است یعنی نخستین مورد ثابتشده بیماری، از 8 دسامبر علامت دار شده بود.

سایر پژوهش های منتشر شده در ژورنال پزشکی لسنت در ماه ژآنویه نشان داد نخستین شخصی که آزمایش مثبت پیدا کرده بود، در اول دسامبر به ویروس مبتلا شده است.

این واقعیت که پژوهشگران در این بررسی ها تاریخ احتمال نخستین مورد عفونت را به طور مداوم عقب تر برده اند، نشان می دهد که ممکن است هنوز شواهدی کافی برای شناسایی بیمار صفر در دست نباشد، اما داده های جدید دولتی چین که روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست گزارش کرده است، شواهد بیشتری درباره آنچه می دانیم به دست می دهد.

یک پژوهش منتشر شده در ماه گذشته بوسیله تیمی از پژوهشگران بیماری های عفونی از چین نشان داد که کاربران شبکه اجتماعی وی چت بیش از دو هفته پیش از آنکه مقامات نخستین مورد بیماری را تایید کنند، از عبارتی مربوط به علائم ویروس جدید کرونا استفاده کرده اند.

این پژوهش نشان می دهد که گردش ویروس کرونا هفته ها پیش از تشخیص رسمی نخستین مورد و گزارش آن در ووهان چین در گردش بوده است.

یافته های این پژوهش ها در مجموع از این نتیجه گیری که نخستین مورد ویروس کرونا در واقع در میانه ماه نوامبر ظهور کرده است، حمایت می کنند.

البته هنوز هویت این نخستین بیمار یا بیمار صفر که احتمالا در ووهان چین ساکن بوده است، شناسایی نشده و پرسش های بی پاسخ فراوانی درباره چگونگی شروع بیماری و چگونگی گسترش آن باقی می مانند.

پیدا کردن بیمار صفر برای کارشناسان فقط صرفا موضوع کاوش داده ها و انجام پژوهش نیست- این کار مسابقه ای با زمان هم هست.

هر چه تعداد عفونت ها بیشتری می شود و مدت بیشتری از همه گیری می گذرد، یافتن این بیمار مشکل تر می شود.

یافتن بیمار صفر برای اقدامات مهار شیوع اهمیت دارد، چرا این امکان را می دهد که همه افرادی را در معرض این بیمار بوده اند، پیدا کرد و مانع انتشار بیماری شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جستجو برای بیمار صفر کرونا ، نخستین مورد کووید-19 مربوط به 26 آبان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جستجو برای بیمار صفر کرونا ، نخستین مورد کووید-19 مربوط به 26 آبان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید