حقوق کارگران یک چهارم خط فقر است

به گزارش وبلاگ 20 بکس، ابوی طرقبه با بیان اینکه در حال حاضر حقوق کارگران در جامعه یک چهارم خط فقر است، گفت: اگر به کارگران حقوق 8 میلیون تومانی اختصاص داده گردد زندگی معمولی برای آن ها رقم خواهد خورد.

حقوق کارگران یک چهارم خط فقر است

هادی ابوی طرقبه دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در گفت وگو با خبرنگار گروه مالی خبرگزاری وبلاگ 20 بکس با انتقاد از شرایط حاکم برجامعه از حیث توجه به قشر کارگر، گفت: طبق آنالیز های صورت گرفته اکنون خط فقر به درآمد زیر 6 میلیون و 500 هزار تومان اطلاق می گردد که با این اوصاف به طور حتم بسیاری از مردم به ویژه قشر کارگر مشمول آن نخواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حقوق کارگران با در نظر دریافت حق مسکن و خواربار به زحمت به دو میلیون تومان می رسد، اضافه کرد: در حال حاضر حقوق کارگران در جامعه یک چهارم خط فقر است از این رو ضروری است تدبیری در این حوزه با فوریت انجام گردد.

ابوی طرقبه با تاکید بر اینکه رقم دقیق خط فقر حتی 6 میلیون و 500 نیز نبوده و تا رقم 8 میلیون تومان نیز می تواند در این باره اظهارنظر کرد، توضیح داد: اگر به کارگران در حال حاضر حقوق 8 میلیون تومانی اختصاص داده گردد زندگی معمولی برای آن ها رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر در نتیجه حقوق های بسیار ناچیز قشر ضعیف جامعه بدهی های انباشت بسیاری دارد، گفت: در حال حاضر در نتیجه افزایش قیمت های عمومی در جامعه تقریبا همه اعضای خانواده مشغول به کاری شده تا امورات زندگی بگذرد.

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با تاکید بر اینکه فقر روز به روز در جامعه کارگری ملموس تر می گردد، اضافه کرد: شاهد بودیم که در سال اخیر در سراسر کشور کارگران از جمله قشرهایی بودند که مستحق دریافت یاری های معیشتی بوده اند.

شکاف ایجاد شده در نتیجه خط فقر باید از بین برود

وی با بیان اینکه دولت باید هر سال رقم قابل توجهی به حقوق کارگران اضافه کند تا شفاف دریافتی ها با توجه به خط فقر کاهش یابد، توضیح داد: دولت می تواند در خلال فرایند زمانی 3 تا 5 ساله شکاف شکل گرفت در بحث حقوق کارگران را جبران نموده و به دغدغه های این قشر توجه کند.

ابوی طرقبه با تاکید بر اینکه افزایش 20 درصدی حقوق ها حتی عقب افتادگی های سال قبل را نیز جبران نخواهد کرد، گفت: شورای عالی کار یک بار برای همواره باید با اتخاذ تصمیمی قاطعانه شکاف شکل گرفته در بحث خط فقر را از بین ببرد که در این حوزه دولت باید بیش از پیش پای کار باشد.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران یادآور شد: در شرایط فعلی حقوق کارگران به زحمت به دو میلیون و 200 هزار تومان می رسد و با توجه به تورم موجود در جامعه به طورحتم اداره زندگی بسیار مشکل است.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حقوق کارگران یک چهارم خط فقر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق کارگران یک چهارم خط فقر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید