خبرنگاران آزمایش یک واکسن کرونای دیگر روی انسان آغاز شد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تهران- خبرنگاران- همزمان با رقابت شرکت های داروسازی و کشورهای مختلف برای تولید واکسن کرونا، شرکت نواواکس آمریکا آغاز آزمایش بالینی واکسن تولیدی خود را گفت.

خبرنگاران آزمایش یک واکسن کرونای دیگر روی انسان آغاز شد

شبکه خبری سی ان ان بامداد سه شنبه گزارش داد که این شرکت مستقر در ایالت مریلند آمریکا که 130 نفر برای دریافت واکسن آن داوطلب شده اند، گفته است که از همین امروز آزمایش بالینی واکسن تولیدی خود را شروع می کند.

واکسن این شرکت با نام NVX‑CoV2373 قرار است امروز برای نخستین بار در استرالیا که انجام مرحله اول آزمایش های بالینی آن را در دو بیمارستان به عهده گرفته، به اولین داوطلب ترزیق شود.

براساس بیانیه ای که نواواکس منتشر کرده، این واکسن در مراحل آزمایشگاهی سطح بالایی از آنتی بادی را در بدن بیمار تولید کرده که به گفته این شرکت، نتایج آن حاکی از شواهدی محکم برای ایجاد ایمنی در بدن انسان در مقابل کووید19 است.

اگرچه شرکت نواواکس شروع آزمایش بالینی را تنها در یک بیانیه اعلام و آن را به همراه نتایج مراحل آزمایشگاهی در هیچ نشریه علمی منتشر نکرده است، گفته است که پس از انجام آزمایش بالینی نتایج آن تا ماه ژوئیه (تیرماه) تعیین خواهد شد.

این شرکت همچنین پیش از تعیین شدن نتایج آزمایش بالینی این واکسن، شروع به تولید انبوه آن کرده تا در صورت مثبت بودن نتایج، در تامین نیاز بازار جهانی کمبود نداشته باشد.

نواواکس برای تولید این واکسن 388 میلیون دلار بودجه از ائتلاف برای ابتکارهای آمادگی در مقابل همه گیری متشکل از گروهی از سازمان های دولتی، خصوصی و نیکوکاران است، دریافت کرده است.

یک سخنگوی شرکت نواواکس به سی ان ان گفت که این شرکت آماده است که تا انتها سال جاری میلادی 100 میلیون دوز از این واکسن را برای توزیع آماده کند و این مقدار را تا انتها سال آینده میلادی (2021) به یک میلیارد دوز برساند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آزمایش یک واکسن کرونای دیگر روی انسان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزمایش یک واکسن کرونای دیگر روی انسان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید