خبرنگاران آغاز عملیات الحشدالشعبی و ارتش عراق علیه داعش در صلاح الدین

به گزارش وبلاگ 20 بکس، بغداد - خبرنگاران - نیروهای مشترک الحشدالشعبی و ارتش عراق بامداد دوشنبه عملیات نابودی باقیمانده عناصر تروریستی داعش در منطقه مطیبیجه در استان صلاح الدین را آغاز کردند.

خبرنگاران آغاز عملیات الحشدالشعبی و ارتش عراق علیه داعش در صلاح الدین

سازمان الحشدالشعبی در بیانیه ای اعلام کرد که این عملیات با مشارکت نیروهایی از تیپ های 9 ، 21 و 88 به همراه پشتیبانی هواپیماهای ارتش عراق برای از پای درآوردن باقیماندده تروریست ها و جست وجوی هسته های داعش در منطقه مطیبیجه در استان صلاح الدین در شمال بغداد آغاز شده است.

این نیروها تا به امروز وادی البوعواد را از عناصر داعش پاکسازی کرده و عملیات شکار تروریست ها در این منطقه همچنان ادامه دارد.

در همین حال، یک نیرو از ارتش و طوایف عراق شامگاه یکشنبه حمله عناصر تروریستی داعش را به ناحیه الولید در شمال الرطبه در غرب استان الانبار دفع کرد.

عبدل منیم التاروز مدیر ناحیه الولید اعلام کرد که در این حمله یکی از شیوخ قبیله کشته شده است .

وی گفت که این حمله پس از آغاز درگیری های خشونت آمیز میان ارتش و قبایل از یک طرف و تروریستهای داعش از سوی دیگر صورت گرفت و این نشان می دهد که این حمله از کویر غربی الانبار اجرا شده است.

در همین حال برخی منابع، شامگاه یکشنبه از ترور طلال العبسی عضو شورای الولید از توابع منطقه الرطبه در حمله تروریستی داعش خبر دادند.

تروریست های داعش در حمله مسلحانه به خانه این عضو شورای الولید هنگام افطار، وی را کشته و پسرش را ربودند.

گروه تروریستی داعش همزمان با ماه مبارک رمضان فعالیت خود را در برخی استان های شمالی، شرقی و غربی عراق به طور محسوسی افزایش داده است.

بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی و منابع امنیتی عراق با هشدار از احتمال ظهور دوباره داعش در برخی از استان های شمالی و شرقی (کرکوک، نینوا، صلاح الدین، دیاله و الانبار) این کشور خبر می دهند.

حاکم الزاملی رییس سابق فراکسیون امنیت و دفاع مجلس و از اعضای برجسته جریان صدر اخیرا در بیانیه ای از احتمال تکرار تجربه تابستان 2014 و استیلای داعش در برخی مناطق هشدار داده بود.

وی در بیانیه ای گفته بود که داعش درصدد دست زدن به عملیات گسترده تروریستی در ماه مبارک رمضان است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آغاز عملیات الحشدالشعبی و ارتش عراق علیه داعش در صلاح الدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آغاز عملیات الحشدالشعبی و ارتش عراق علیه داعش در صلاح الدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید