خبرنگاران ائتلاف الفتح: ثبات عراق در گرو خروج نیروهای آمریکا است

به گزارش وبلاگ 20 بکس، بغداد - خبرنگاران- ائتلاف الفتح عراق با محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا در تحریم ابوفدک المحمداوی رئیس ستاد کل نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق تاکید نمود که ثبات عراق تنها در گرو خروج همه نیروهای بیگانه و در صدر آنها نیروهای آمریکایی است و الحشد الشعبی رکن اساسی امنیت ملی عراق باقی خواهد ماند.

خبرنگاران ائتلاف الفتح: ثبات عراق در گرو خروج نیروهای آمریکا است

به گزارش وبلاگ 20 بکس، در بیانیه آدینه شب ائتلاف الفتح عراق آمده است: ائتلاف الفتح ضمن محکوم کردن اقدامات آمریکا علیه برادر مجاهد ابوفدک المحمداوی رئیس ستاد کل سازمان الحشد الشعبی عراق، تاکید می نماید که سازمان الحشدالشعبی و فرماندهان ملی و مجاهد آن یکی از مهمترین ارکان نظام ملی برخوردار از حاکمیت کامل عراق هستند.

این بیانیه اضافه نمود: سیاست حذف و بستن دهانها با اتهامات پوشالی و تحریم های تهی از حقیقت نه تنها به روابط مشترک خدمتی نمی نماید بلکه سطح تنش ها و درگیریها را افزایش می دهد. این درحالی است که عرصه عراق کاملاً با جهت گیری سیاست آمریکا در قبال صندلی مبارزان و کوشش های ملی عظیم آنها در پاسداری از حاکمیت ملی و ثبات آن تفاوت می نماید. آینده نزدیک شاهد فروپاشی بسته اقدامات تحریمی آمریکا خواهد بود؛ همانطور که دوران ترامپ با سیاست های دیوانه وار و تحریم های اش علیه شخصیت های ملی و کشورهای آزاد و مستقل فروپاشید و او امروز با تصمیم برای برکناری و محاکمه شخصی و جلوگیری از نامزدی در انتخابات سال 2024 میلادی روبرو است.

ائتلاف الفتح تاکید نمود: آمریکا و کسانی که پشت تحریم های خزانه داری آمریکا هستند، باید بدانند که این اقدامات علیه (ابو فدک آل محمداوی) بر اعتبار سازمان الحشد الشعبی و صندلی ملی آن و اکثریت مردمی که آن را با دل و جان دوست دارند، تأثیری نخواهد گذاشت و همچنین این اقدامات ظالمانه، سیاست آمریکا در برابر عراقی ها و دنیایان را به عنوان یک سیاست استکباری مردود و محکوم از جانب همه ملت های آزاد معرفی خواهد نمود.

این ائتلاف تاکید نمود: تا زمانی که همه نیروهای بیگانه از عراق خارج نشوند و مصوبه مجلس عراق در این زمینه به سرعت اجرا نشود، روابطی متوازن و ثباتی در عراق وجود نخواهد داشت. سازمان الحشد الشعبی با مهندس آن و همقطاران شهیدش و فرماندهان و مجاهدانش رکنی اساسی از ارکان امنیت ملی عراق باقی خواهد ماند.

وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه شب خاطرنشان کرد که نام ابوفدک المحمداوی را به فهرست تروریسم اضافه نموده است.

این وزارتخانه آدینه شب گذشته نیز فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را در فهرست تحریم خود قرار داد که این تصمیم دولت آمریکا با موجی از محکومیت ها و مخالفت ها در سطح مسئولان، احزاب، تشکل ها و مردم عراق روبهرو شده است.

سازمان الحشد الشعبی عراق بر پایه فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی این کشور برای پاسداری از خاک عراق در برابر یورش تروریسم داعشی - تکفیری پایه گذاری شد.

سازمان الحشد الشعبی عراق در سال های گذشته نقشه های آمریکا را با بیرون راندن گروه تروریستی داعش از بین برد و کاخ سفید را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت و تداوم روحیه جهادی، مبارزاتی و مقابله با اشغالگری آن در سالهای پس از شکست داعش نیز نگذاشته است تا اشغالگران آمریکایی و همدستان منطقه ای آنها به اهداف مورد نظر خود در عراق دست یابند.

به عقیده تحلیلگران عراقی، همین ناتوانی و ضعف دولت آمریکا در رسیدن به اهدافش و خنثی شدن نقشه هایش در عراق و حضور پر رنگ الحشدالشعبی در عرصه های مختلف در این کشور در سایه تاکید در مناسبت های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق باعث شده تا دولت آمریکا به خیال خود در انتها عمرش با تحریم کردن رئیس سازمان الحشد الشعبی و رئیس ستاد کل آن بخواهد به نوعی از این سازمان انتقام بگیرد و این درحالی است که تا به امروز سیاست شکست خورده تحریمی آمریکا راه به جایی نبرده و هر روز ضعف و ناتوانی این کشور را در سطح دنیا و بویژه منطقه بیش از پیش نمایان نموده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ائتلاف الفتح: ثبات عراق در گرو خروج نیروهای آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف الفتح: ثبات عراق در گرو خروج نیروهای آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید