خبرنگاران استاندار مازندران: تعطیلی واحدهای تولیدی به بهانه قوانین توجیه پذیر نیست

به گزارش وبلاگ 20 بکس، ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران تداوم فراوری در واحدهای صنعتی را برای توسعه استان و کشور حیاتی دانست و تاکید نمود: تعطیلی واحدهای فراوریی به بهانه های مختلف قابل توجیه نبوده و همه دستگاه ها موظف هستند پیگیر موانع فراوری باشند.

خبرنگاران استاندار مازندران: تعطیلی واحدهای تولیدی به بهانه قوانین توجیه پذیر نیست

به گزارش خبرنگار وبلاگ 20 بکس، احمد حسین زادگان عصر دوشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری مازندران که در محمودآباد برگزار گردید ، اضافه نمود : به دلیل تحریم های ظالمانه و مسائل سرمایه گذاری ، بخش قابل توجهی از حوزه فراوری مازندران از مسائل متعدد رنج می برد ولی نباید این مسائل را انتها کار آنها دانست.

وی تاکید نمود : رها کردن واحدهای فراوریی با مسائلشان ، فرار از مسئولیت مدیران است که کاملا مغایر با سیاست های دولت و شعار جهش فراوری است.

نماینده عالی دولت در مازندران مسائل بانکی ، حوزه راه ، اراضی و مسائل بیمه ای کارگران را از عمده ترین دغدغه های بخش فراوری استان دانست و گفت : به طور حتم بسیاری از مسائل از راه بخشنامه های داخلی دستگاه ها و همچنین قوانین موجود حل نخواهد شد و به همین خاطر دولت ستاد برطرف موانع فراوری را در دستور کار خود قرار داده است.

حسین زادگان با بیان اینکه ستاد برطرف موانع فراوری جای طرح مسائل شخصی فراوری نمایندگان نیست ، اضافه نمود : ظرفیت های این ستاد بسیار بالا بوده و احتیاج است تا فعالان فراوریی از تمام ظرفیت های آن استفاده نمایند.

وی از تملک تعداد قابل توجهی از واحدهای فراوریی از سوی بانک ها به دلیل بدهی انتقاد کرد و گفت : این رفتار فقط منجر به بنگاهداری بانک ها می گردد که هم برای بانک ها و هم برای بخش فراوری زیانبار خواهد بود.

استاندار مازندران با تاکید بر این که بانک ها ظرفیت بالقوه ای برای سرمایه گذاری در بخش فراوری دارند، اضافه نمود: راهکارهای متعددی برای فعال سازی یک واحد فراوریی وجود دارد.

حسین زادگان همچنین از فرماندران خواست که مسائل بخش فراوری خود را احصا نموده و آنها را با مطالعه دقیق به ستاد برطرف موانع فراوری هدایت نمایند.

وی تاکید نمود : بی تفاوتی به مسائل فراوری از هیچکدام از مدیران پذیرفتنی نیست و همه باید برای تقویت هرچه بیشتر این حوزه از تمام ظرفیت و توان خود استفاده نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار مازندران: تعطیلی واحدهای تولیدی به بهانه قوانین توجیه پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار مازندران: تعطیلی واحدهای تولیدی به بهانه قوانین توجیه پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید