خبرنگاران انفجار مین در قصرشیرین یک کشته برجا گذاشت

به گزارش وبلاگ 20 بکس، قصرشیرین- خبرنگاران- فرماندار قصرشیرین گفت: انفجار یک قبضه مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی در منطقه تنگاب از توابع بخش مرکزی این شهرستان منجر به کشته شدن یک نوجوان 14 ساله شد.

خبرنگاران انفجار مین در قصرشیرین یک کشته برجا گذاشت

مرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ 20 بکس اضافه کرد: در این حادثه یکی از عشایر منطقه تنگاب از توابع بخش مرکزی شهرستان در حین تعلیف احشام با مین به جا مانده از جنگ تحمیلی برخورد کرد و در دم جان باخت.

وی گفت: از ابتدای امسال تا به امروز این نخستین مورد انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی است که منجر به فوت می شود.

با گذشت سال ها از سرانجام جنگ تحمیلی، مرزنشینان مناطق غربی استان کرمانشاه همانند ساکنان سایر مناطق مرزی همچنان قربانی مین های خاموش و انفجار مهمات عمل نکرده هستند.

جشن پاکسازی 700 هزار هکتار از زمین های آلوده به مین استان کرمانشاه بهمن ماه سال 91 با حضور مسوولان برگزار گشت اما با این وجود از آن زمان تا به امروز چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقی مانده از زمان جنگ تحمیلی در نواحی مرزی این استان مشاهده شده است.

اکنون شرکت های مین زدایی وابسته به وزارت دفاع در مناطق آلوده قصرشیرین مشغول بازنگری و پاکسازی اراضی آلوده به مین هستند.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میدان های مین، تا به امروز تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه به ویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی زمین های آلوده به مین در شهرستان قصرشیرین در اثر برخورد و یا انفجار مین و مهمات به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی شهید، جانباز، مجروح و معلول شده اند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش 27 هزار تن جمعیت دارای 186 کیلومتر مرز با عراق است که در زمان جنگ تحمیلی 2 سال کامل در اشغال نیروهای بعثی عراق بود و جنگ هشت ساله تحمیلی از این منطقه غربی کشورمان آغاز شد و آخرین نقطه سرانجام جنگ نیز این منطقه بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انفجار مین در قصرشیرین یک کشته برجا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انفجار مین در قصرشیرین یک کشته برجا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید