خبرنگاران بازدید مدیر شبکه دو سیما از مجموعه شهرک کوچک

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تهران- خبرنگاران- مدیر شبکه دو سیما به همراه بعضی از مدیران مرکز پویانمایی صبا از مراحل ساخت دکور و فراوری مجموعه شهرک کوچک به تهیه کنندگی مسعود صفوی در شهرک سینمایی تلویزیونی غزالی بازدید کردند.

خبرنگاران بازدید مدیر شبکه دو سیما از مجموعه شهرک کوچک

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی وبلاگ 20 بکس، محمدرضا جعفری جلوه با حضور در مجموعه شهرک کوچک از بخش های مختلف ساخت دکور بزرگ این مجموعه در مساحتی حدود سه هزار متر مربع بازدید کرد.

مدیر شبکه دو ضمن اشاره به کنار هم قرار دریافت بخشی از غنی ترین تجربیات سازمان در پروژه شهرک کوچک، گفت: خوشحالیم که اتفاق ماندگاری در این محل در حال شکل گیری است. با توجه به ظرفیت طراحی دکور، تیم اجرایی، سوابق تهیه کننده و مساعدت بخش های مختلف اقتصادی، فراوری و فنی سیما، مدیریت مرکز پویانمایی صبا و شهرک غزالی ایده ای اجرایی می گردد که می تواند به شکلی بنیادین در آینده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: باید توجه داشت که سازمان صدا و سیما یک سازمان چندگانه است و هرچند ایده های گذرا محترم هستند اما ایده های بنیادینی وجود دارند که احتیاج به توجه بیشتری از سوی ما دارند. زیرا فکر و طرح پخته ای که قرار است به صورت بنیادین فعالیت کند باید مراقبت گردد در پیچ و خم تامین اعتبار عقب نماند.

جعفری جلوه از تعامل همه همکاران در شبکه دو، مرکز صبا و سازمان صدا و سیما برای برای به ثمر نشستن پروژه شبکه کوچک یاد کرد و گفت: حالا که این نگاه متین در سازمان، مرکز صبا، مدیریت پروژه و ... وجود داشته که منافع سازمانی در نظر گرفته گردد و منابعی که به فراوری اختصاص داشته برای زیرساختی هزینه گردد که فراوری و فنی نیز احساس کند خاستگاه و پایگاهی پیدا نموده که در درازمدت هم قابل استفاده است، در انجام آن تسریع صورت پذیرد. از همگان انتظار می رود آنچه در توان دارند به کار گیرند تا پروژه دچار دست انداز نگردد، کار به هنگام برسد و با نفس خوب با مخاطب ارتباط برقرار کند و یک گوهر تحت الشعاع یک بدل قرار نگیرد.

کمال فیض آبادی مدیر شهرک غزالی نیز در این ملاقات، گفت: شهرک کوچک قرار بود در ایام نوروز 99 روانه آنتن گردد اما با شورهای اجرا شده و با توجه به ظرفیت فراوری این مجموعه تصمیم گرفته شد زیرساخت هایی برای این مجموعه در شهرک غزالی فراهم گردد که در آینده نیز بتواند آورده ای برای فراوریات آینده حوزه سیما باشد.

محمدرحیم لیوانی مدیر مرکز پویانمایی صبا نیز ضمن تشکر از حسن توجه مدیر شبکه دو برای همکاری مشترک جهت فراوری این مجموعه، گفت: بازآرایی حوزه هایی مثل نمایش عروسکی در قالب طرح شهرک کوچک ارائه و با نگاه ویژه شبکه دو اجرایی شد. امیدواریم زیرساختی ایجاد گردد که در آینده نیز به عنوان یکی از آورده ها و سرمایه های سازمان به حیات خود ادامه دهد.

وی شرح داد: در طرح شهرک کوچک در حوزه های فراوری انیمیشن، رئال و عروسکی نوآوری هایی در فرم و محتوا اجرا شده است. اصرار ما برای فراوری این مجموعه در شهرک نیز به این دلیل بود که نگاه درازمدت داشتیم که اگر مقطعی بود تا کنون روانه آنتن شده بود.

لیوانی اضافه کرد: طراحی دکور این مجموعه بر اساس یک شبکه در مقیاس کوچک ست، 15 دکور مجزا برای آیتم های مختلف و زیرساخت هایی برای فراوری بخش های انیمیشن در حال فراوری است که تا کنون حدود 80 درصد آن اجرایی شده است و کارهای زیربنایی از سقف تا کف این سوله تا هواساز، نور، برق و ... اجرا شده و تا سال ها هم قابل استفاده است.

مسعود صفوی، تهیه کننده شهرک کوچک بیان داشت: به صورت فشرده حدود 65 روز این سوله که حالت انباری داشته را به این مرحله رساندیم با برآوردی که بیشتر از دو برابر برآورد اولیه است. می توانم این پروژه را دی ماه روانه آنتن کنم. تمرین و بازخوانی هم اجرا شده است حتی برنامه ریزی ها بر 52 قسمت بود که من برای 104 قسمت به لحاظ قصه و فراوری آمادگی دارم. فقط امیدوارم برای حل مسائل زیرساختی و اقتصادی تدابیر لازم اندیشیده گردد.

مجموعه تلویزیونی شهرک کوچک با ساختار عروسکی، انیمیشن و رئال با موضوع کودک و نوجوان به تهیه کنندگی مسعود صفوی که پیشتر ساخت انیمیشن شکرستان را عهده دار بود، در حال ساخت است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بازدید مدیر شبکه دو سیما از مجموعه شهرک کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازدید مدیر شبکه دو سیما از مجموعه شهرک کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید