خبرنگاران حمله داعش به شمال عراق 4 کشته برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تهران-خبرنگاران-یک مقام اطلاعاتی عراق دوشنبه شب خاطرنشان کرد: در حمله نیروهای باقی مانده گروهک تروریستی داعش به پست ایست و بازرسی پلیس در استان کرکوک در شمال این کشور 4 نفر کشته و 4 نفر زخمی شدند.

خبرنگاران حمله داعش به شمال عراق 4 کشته برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ 20 بکس، یک مقام اطلاعاتی عراق که خواست نامش فاش نشود به پایگاه خبری شفق نیوز این کشور گفت این حمله به یکی از پست های ایست و بازرسی پلیس فدرال عراق در جنوب شهرستان داقوق در استان کرکوک اجرا شده است.

این حادثه به فاصله زمانی کمی از یک حمله مشابه دیگر تروریست های داعش به ناحیه العظیم واقع در 60 کیلومتری شمال بعقوبه در استان دیاله صورت می گیرد که در جریان آن 4 عراقی کشته شد.

عبدالجبار العبیدی مدیر ناحیه العظیم به شفق نیوز گفت که تروریست ها به دنبال آن بودند که پمپ های کشاورزی وژنراتور برق را در نزدیکی پست نظامی هدف قرار دهند، اما با تعقیب نیروهای ارتش، مجبور به فرار شدند.

هشتم مردادماه گذشته نیز در حمله گروه تروریستی داعش به شهر هیت استان الانبار در غرب عراق، یک فرمانده ارشد و یک افسر عراقی کشته و 2 نظامی دیگر زخمی شدند.

در ماه های اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در مناطق بین استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به مثلث مرگ افزایش یافته است.

در 2017 میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را گفت.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی سابقه ترین حملات داعش پس از سال 2017 توصیف شده بیش از 70 عملیات نظامی علیه تروریست ها انجام داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران حمله داعش به شمال عراق 4 کشته برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمله داعش به شمال عراق 4 کشته برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید