خبرنگاران ظرفیت سیلوهای موجود کالاهای اساسی 21 میلیون تن است

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تهران- خبرنگاران - معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: کشور از 21 میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی کالاهای استراتژیک و غلات برخوردار است.

خبرنگاران ظرفیت سیلوهای موجود کالاهای اساسی 21 میلیون تن است

قدرت حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مالی وبلاگ 20 بکس اضافه نمود: اکنون به نقطه اتکا و خودکفایی در بخش ذخیره سازی کالاها رسیده و اقدام های بسیار خوبی در بخش تاسیسات زیربنایی بخش کشاورزی و پشتیبانی بازرگانی این کالاها اجرا شده است.

وی توضیح داد: کشور از ظرفیت ذخیره سازی پنج میلیون و 500 هزار تن در بخش دولتی با برخورداری از 156 سیلو، انبار مکانیزه و نیمه مکانیزه، انبارهای ساده و چادری و از ظرفیت 15 میلیون و 500 هزار تنی غلات با برخورداری از حدود600 انبار، سیلوی مکانیزه، سیلوی بتنی و فلزی برخوردار است.

معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهارداشت: دولت مسئله ای در امنیت غذایی جامعه به خصوص در کالای استراتژیک گندم ندارد و در بخش هایی که احتیاج به سرمایه گذاری باشد قطعا استقبال خواهد نمود.

به گفته حیدری در بعضی از نقاط کشور فرایند حرکت کشاورزی از حالت دیم به آبی است و با افزایش فراوری در این مناطق در آینده امکان سرمایه گذاری برای احداث سیلو وجود دارد.

وی ادامه داد: بنابراین در مناطقی که احساس احتیاج گردد دولت به طور حتم از سرمایه گذاری در این بخش استقبال خواهد نمود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ظرفیت سیلوهای موجود کالاهای اساسی 21 میلیون تن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظرفیت سیلوهای موجود کالاهای اساسی 21 میلیون تن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید