خبرنگاران لبنان: فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته است

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تهران - خبرنگاران - حمد حسن وزیر بهداشت لبنان یکشنبه شب با رد هرگونه افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا خاطرنشان کرد که تنها فرد مبتلا به این ویروس مسری بهبود یافته و حال وی بسیار خوب است.

خبرنگاران لبنان: فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته است

حسن در گفت وگو با شبکه تلویزوینی الجزیره تأکید کرد: 33 مسافر را آزمایش کردیم و نتایج تمام آنها در مورد ابتلا به ویروس کورونا منفی بود.

وزیر بهداشت لبنان همچنین گفت که تمام کسانی که از سوریه وارد لبنان می شوند یا بخواهند به این کشور بروند، تحت آزمایش قرار خواهند گرفت.

حسن همچنین اضافه نمود که در جلسه هیأت وزیران که قرار است روز دوشنبه انجام گردد، توصیه خواهیم کرد که تمام افرادی که از راه هوایی به دنبال ورود به لبنان هستند، پیش از ورود معاینه شوند.

نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا روز آدینه در لبنان تأیید شده بود.

منابع لبنانی روز آدینه مدعی شدند که یک زن 45 ساله ای که در این کشور شناسایی شده است به تازگی از شهر قم به بیروت برگشته است.

کروناویروس (Coronaviruses)، خانواده گسترده ای از ویروس ها و زیرمجموعۀ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید 19 را شامل می گردد.

کروناویروس ها نخستین بار در سال 1965 کشف شدند و مطالعه روی آن ها به طور مداوم تا اواسط دهه 1980 ادامه داشت.

این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می نماید. با این حال تا به امروز هفت کروناویروس انسانی کشف شده که آخرین نوع آن در دسامبر (آذر-دی) 2019 در شهر ووهان چین با همه گیری در انسان شیوع پیدا کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران لبنان: فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لبنان: فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید