خبرنگاران 24700 خانوار زیرپوشش بیمه روستایی هستند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، گچساران -خبرنگاران - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 24هزار و 700خانواردر استان زیر پوشش این بیمه هستند.

خبرنگاران 24700 خانوار زیرپوشش بیمه روستایی هستند

عیسی کریمی چهارشنبه شب در حاشیه آئین اهدای حکم مستمری به بازماندگان یکی از خانواده های زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر باشت در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ 20 بکس گفت: هم اکنون 700 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد از این صندوق مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

کریمی شرح داد: افرادی که سن آنان 18 تا 50 سال است می توانند برای قرار دریافت زیر پوشش خدمات صندوق بیمه روستایی و عشایری به فرمانداری ها بخشداری ها و امور عشایر هر شهرستان مراجعه و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مستمری ماهیانه بهره مند شوند.

وی ادامه داد: این افراد با پرداخت سالیانه 330 هزار تا 840هزار تومان از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری برخوردار می شوند.

کریمی گفت:متولدان سال 1349 تا سرانجام امسال فرصت نام نویسی و عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری را دارند.

وی تاکید کرد: کشاورزان غیرساکن در روستا، روستاییان و عشایر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر20هزار نفر، مربیان مهدکودک ها، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر 20هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می توانند بیمه اجتماعی شوند.

کریمی اضافه کرد: این صندوق در 14 سال گذشته با اطلاع رسانی گسترده سعی در تشویق خانواده های روستایی و عشایری برای بهره مندی از مزایا و خدمات بیمه روستایی و عشایر کرده است.

کریمی اضافه کرد: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت های اقتصادی و در نتیجه توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایری منجر می شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: یک بیمه شده با 15سال سابقه پرداخت بیمه و 65 سال سن و 10 سال پرداخت حق بیمه با سن 70 سال بازنشسته این صندوق محسوب می شود.

فرماندار باشت نیز در این آئین گفت: هم اکنون یکهزار و650 خانوار این شهرستان زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری هستند.

سید مسعود حسینی اضافه کرد: از این تعداد 53 خانوار در حال حاضر از مستمری ماهیانه صندوق اجتماعی روستایی و عشایر بهره مند هستند.

وی بیان کرد: پرداخت دو برابر سهم بیمه شده از سوی دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده به صندوق های بیمه گر و دریافت مستمری پیری پس از 15سال پرداخت حق بیمه و داشتن 65سال سن از ویژگی های صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، عشایر و روستائیان است.

فرماندار باشت شرح داد: پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهر، کاهش اختلاف طبقاتی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی از اهداف و دیگر از مزایای این صندوق است.

44درصد از جمعیت حدود 723 هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد در روستاها ساکن هستند.

حدود 12درصد در قالب 80 هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.

کهگیلویه وبویراحمد دارای هشت شهرستان، 17 شهر و حدود یکهزار و 670 روستای دارای سکنه است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 24700 خانوار زیرپوشش بیمه روستایی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 24700 خانوار زیرپوشش بیمه روستایی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید