خروج 9 کامیون ایرانی متوقف شده در اوکراین و مولداوی

به گزارش وبلاگ 20 بکس، به دنبال پیگیری های سفارت ایران در کی یف 9 کامیون ایرانی بعد از حدود 2 ماه توقف به خاطر شرایط قرنطینه پس از شیوع کرونا، یکشنبه هفتم اردیبهشت بندر اودسا را به مقصد ایران ترک کردند.

خروج 9 کامیون ایرانی متوقف شده در اوکراین و مولداوی

به گزارش وبلاگ 20 بکس از فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف بیان نمود که در پی پیگیری های سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و آکردیته در مولداوی و با همکاری دستگاه دیپلماسی و همچنین سفارت ایران در آنکارا، 9 کامیون ایرانی متوقف در حوزه این نمایندگی (کشورهای اوکراین و مولداوی) پس از حدود 2 ماه توقف به دلیل شرایط قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، روز یکشنبه هفتم اردیبهشت بندر اودسا را به مقصد جمهوری اسلامی ایران ترک کردند.

غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیروز (یکشنبه) هفتم اردیبهشت ماه در گفتگویی عنوان کرد: بیشتر مرزهای ما به جز ترکمنستان باز است.ترکمنستان مرزهای خود را به روی همه کشورها اعم از همسایه و غیرهمسایه به علت کرونا بسته است. خوشبختانه در سایر مرزهای ما تردد کالا ادامه دارد و فعال است اعم از مرزهای شرقی، غربی، شمال و جنوب و کالا در حال رفت و آمد است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز اخیرا در اظهاراتی به مسائل پیش آمده برای رانندگان کامیون های ایرانی اشاره کرد و اضافه نمود: یکی از کارهایی که وزارت خارجه در این دو ماه به شدت پیگیر بوده این بوده که هیچ راننده و کامیون ایرانی پشت مرزها گیر نکند. بحمدالله می توانیم بگوییم که این موضوع تا حد زیادی حل و فصل شده و ما تقریبا کامیون ایرانی نداریم که گیر کرده باشد.البته هر روز یک مشکل جدید پیش می آید و ما حل می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "خروج 9 کامیون ایرانی متوقف شده در اوکراین و مولداوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج 9 کامیون ایرانی متوقف شده در اوکراین و مولداوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید