دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مدرس ساوه به بهره برداری رسید

به گزارش وبلاگ 20 بکس، خبرنگاران/مرکزی دستگاه اکسیژن ساز سانترال و تمام اتوماتیک بیمارستان شهید مدرس ساوه افتتاح و راه اندازی شد.

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مدرس ساوه به بهره برداری رسید

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه در آئین افتتاح این دستگاه پیشرفته اکسیژن ساز که امروز، شنبه دوم فروردین با حضور فرماندار ساوه، شهردار، سرپرست و معاونین دانشکده علوم پزشکی ساوه و کادر درمانی بیمارستان شهید مدرس برگزار شد، گفت: برای خرید، نصب و ایجاد زیرساخت های لازم برای بهره برداری از این دستگاه، حدود 1.5 میلیارد تومان هزینه شده است.

دکتر مهدی مصری اضافه نمود : در هشت سال گذشته اکسیژن بیمارستان از طریق دستگاه اکسیژن ساز قدیمی به میزان 300 لیتر در دقیقه و با درجه خلوص پائین و در صورت کمبود از طریق کپسول تهیه و تامین می شد، اما با راه اندازی این سیستم علاوه بر حذف حمل و نقل کپسول، افت یا افزایش فشار اکسیژن نیز به حد مطلوب رسید.

وی اظهار کرد: این دستگاه در هر دقیقه 600 لیتر اکسیژن با خلوص بالای 95 درصد تولید می کند و کیفیت بالای اکسیژن تولیدشده و حفظ افت و یا افزایش فشار اکسیژن در طول شبانه روز از دیگر مزایای این دستگاه بوده و آن را بر اکسیژن تامین شده از طریق کپسول متمایز می کند و نیاز بیمارستان شهید مدرس را بطور کامل برطرف می کند.

دکتر مصری اضافه نمود: بیماران کرونایی نیاز شدید به اکسیژن دارند و بهره برداری از این دستگاه نیاز کامل مبتلایان به بیماری کووید 19 را برطرف خواهد کرد و همچنین اکسیژن مورد نیاز بخش های ویژه این مرکز درمانی را تامین می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مدرس ساوه به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مدرس ساوه به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید