دستگیری 6 نفر در روسیه به جرم تأمین اقتصادی داعش

به گزارش وبلاگ 20 بکس، سرویس امنیت فدرال روسیه در یک عملیات ویژه مشترک با سایر ارگان ها، در پنج منطقه از این کشور، شش تن از اعضای یک شبکه تأمین کنندگان اقتصادی گروه تروریستی داعش را دستگیر کردند.

دستگیری 6 نفر در روسیه به جرم تأمین اقتصادی داعش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه امروز، دوشنبه گفت که در جریان یک عملیات ویژه در پنج منطقه از کشور، چند نفر از تأمین کنندگان اقتصادی گروه تروریستی داعش (که فعالیت آن بعنوان یک سازمان تروریستی در روسیه ممنوع است) دستگیر شدند.

در بیانیه منتشره آمده است: نیروهای سرویس امنیت فدرال، به همراه کمیته ویژه تحقیق، وزارت کشور ، وزارت دارایی و گارد ملی، عملیاتی را برای سرکوب فعالیت های جنایی یک شبکه غیرقانونی که در شهر مسکو، منطقه مسکو، جمهوری داغستان ، منطقه کراسنویارسک و جمهوری خودمختار خانتی-مانسیسک انجام دادند که توسط آنها وجوه نقدی را جمع آوری و آنها ابرای برطرف نیازهای سازمان تروریستی بین المللی داعش انتقال می دادند. در این رابطه پرونده قضایی علیه شش شهروند روس در مورد یاری به فعالیت های تروریستی، تشکیل شده است.

بر اساس اطلاعات سرویس امنیت فدرال روسیه، این افراد در فعالیت های یک گروه جنایتکار مشارکت داشتند که اعضای آن قبلاً محکوم به تأمین اقتصادی ساختارهای تروریستی در خاک سوریه بودند.

در جریان بازرسی های اجرا شده، وسایل ارتباطی و پرداختی از بازداشت شدگان کشف و ضبط شد که مدارک لازم برای اثبات فعالیت های غیرقانونی آنها در ارتباط با گروه تروریستی داعش را شامل می گردد.

سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین فیلم دستگیری تامین کنندگان اقتصادی تروریست های داعشی را نیز منتشر نموده است. بیشتر این افراد در آپارتمان ها و یک نفر در خیابان بازداشت شدند.

این افراد که دارای کارت های اعتباری بانک های روسی بودند، حداقل 500 هزار روبل برای یاری به داعش جمع آوری نموده بود ند. تحقیقات برای شناسایی همدستان احتاقتصادی این تبهه کاران شروع شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دستگیری 6 نفر در روسیه به جرم تأمین اقتصادی داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 6 نفر در روسیه به جرم تأمین اقتصادی داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید