دلجویی کویت از ایران درپی ملاقات مسئولان این کشور با اعضای یک گروهک تجزیه طلب

به گزارش وبلاگ 20 بکس، معاون وزیر خارجه کویت با سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور ملاقات و در رابطه با ملاقات رئیس مجلس کویت با نماینده یک گروه تجزیه طلب بحث و گفت وگو کردند.

دلجویی کویت از ایران درپی ملاقات مسئولان این کشور با اعضای یک گروهک تجزیه طلب

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از خبرگزاری رسمی کویت(کونا)، به دنبال ملاقات نماینده یکی از گروهک های تجزیه طلب با بعضی از مقامات کویتی و برگزاری نشست ضد ایرانی در این کشور، خالد الجارالله، معاون وزیر خارجه کویت امروز(یکشنبه) با محمد ایرانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت ملاقات و دو طرف در خصوص روابط دوجانبه و همچنین برگزاری نشستی توسط اعضای مجلس این کشور با اعضای کنگره آزادسازی الاحواز بحث و گفتگو کردند.

خالد الجارالله در این ملاقات بر اصول سیاست خارجی کویت مبنی بر احترام به حاکمیت دیگر کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها و حسن همجواری تاکید نمود.

معاون وزیر خارجه کویت با انتقاد از برگزاری چنین نشست هایی گفت: این نشست به صورت شخصی و بدون موافقت طرف های ذیربط برگزار شده است و طرف های ذیربط اقدامات قانونی در این راستا را اتخاذ خواهند کرد.

وی در ادامه تاکید نمود: کویت به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و یکپارچگی آن از جمله منطقه اهواز احترام قائل است.

به گزارش وبلاگ 20 بکس، اخیرا اعضای یکی از گروهک های تجزیه طلب با سفر به کویت با بعضی از مقامات این کشور ملاقات کردند. درپی این اقدام کویت عصر دیروز(شنبه، 7 دی) کاردار سفارت این کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

در این جلسه، دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت احترام متقابل در روابط فی مابین، اقدامات اجرا شده در کویت را محکوم و اظهار کرد: این گونه اقدامات دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض اصل حسن هم جواری و اظهارات محبت آمیز مقامات کویتی بوده و در تضاد با اصل احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی ایران است.

پیش از این نیز خلیل عبدالله ابل، نماینده مجلس کویت از این اقدام رئیس مجلس کشورش انتقاد نموده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دلجویی کویت از ایران درپی ملاقات مسئولان این کشور با اعضای یک گروهک تجزیه طلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلجویی کویت از ایران درپی ملاقات مسئولان این کشور با اعضای یک گروهک تجزیه طلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید