دو زن روهینجایی در حمله ارتش میانمار کشته شده اند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، یک قانونگذار میانماری و یک فرد روستایی امروز، شنبه و تنها دو روز پس از حکم دادگاه لاهه درباره حفاظت از روهینجایی ها اظهار کردند، دو زن که یکی از آن ها باردار بوده طی حمله امروز نیروهای میانمار به روستایی روهینجایی کشته و هفت تن دیگر مجروح شده اند.

دو زن روهینجایی در حمله ارتش میانمار کشته شده اند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، مانگ کیاو زان، نماینده شهری در راخین در مجلس میانمار اظهار کرد، در نیمه شب شنبه خمپاره هایی به روستایی روهینجایی پرتاب شده اند.

این نماینده مجلس میانمار در تماسی تلفنی با خبرگزاری رویترز با اشاره به این که این دومین بار در امسال میلادی است که غیرنظامیان طی چنین حملاتی کشته می شوند، اظهار کرد: درگیری ای صورت نگرفت و این حمله تنها توسط حملات توپخانه ای انجام شد.

ارتش داشتن مسئولیت در این حمله را تکذیب نموده و شورشیانی را مسئول آن دانسته که ادعا نموده در ساعات اولیه صبح به پُلی حمله نموده اند.

ارتش میانمار در بیانیه ای که در یک شبکه اجتماعی منتشر کرد، کشته شدن این غیرنظامیان را تایید کرد اما اظهار کرد که حملاتش به این روستا طی درگیری با شورشیان اجرا شده است.

سو تون او، یک روستایی روهینجایی که در حدود یک و نیم کیلومتری این روستا زندگی می نماید، در تماسی تلفنی با رویترز اظهار کرد، طی این حمله دو خانه تخریب شده است.

وی اضافه کرد: ارتش همواره از تسلیحات سنگین استفاده می نماید. آنان در اطراف منطقه ای که به آن مظنون هستند، تسلیحات سنگین شلیک می نمایند. (بنابراین) گریختن به محل های دیگر غیرممکن می گردد.

دیوان بین المللی دادگستری روز پنجشنبه در حکمی، این کشور را به حفاظت از روهینجایی ها در برابر جنایات بیشتر علیه این اقلیت و حفظ مدارک مربوط به جرایم اجرا شده علیه آنان ملزم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دو زن روهینجایی در حمله ارتش میانمار کشته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو زن روهینجایی در حمله ارتش میانمار کشته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید