رایزنی های فشرده در وین ادامه دارد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، رایزنی های فشرده بین هیأت های ایران و 1+4 در وین کماکان ادامه دارد و گفت وگوها امروز (جمعه) نیز برای بررسی متون در کارگروه های مختلف در جریان است.

رایزنی های فشرده در وین ادامه دارد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ 20 بکس، دور جدید رایزنی های جمهوری اسلامی ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) که از روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه پس از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام دوباره از سر گرفته شد، کماکان در وین پایتخت اتریش در جریان است.

گفت وگوهای ایران و گروه 1+4 روز گذشته (پنجشنبه) نیز به شکلی فشرده در وین دنبال شد و از ساعات ابتدایی صبح تا اواخر شب گذشته نشست هایی در سطوح و فرمت های مختلف برگزار شد.

در همین خصوص محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی دیشب همچنین در توئیتی از کویت نوشت: همزمان با آنکه عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه با شایستگی، رهبری گفت وگوها برای احیای برجام را برعهده دارد، بازدیدم از کشورهای حاشیه خلیج فارس را با ملاقات از کویت و ملاقات با نخست وزیر شیخ صباح الخالد و وزیر خارجه دکتر شیخ احمد ناصر سرانجام می دهم. تمرکز بر طرح صلح هرمز (امید) برای منطقه ما بود. نشانه های مثبت در هر دو جهت (وین و منطقه) به چشم می خورد. (اینجا بخوانید)

دیروز همچنین ملاقاتی چهارجانبه بین سید عباس عراقچی رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی و روسای هیأت های سه کشور اروپایی برگزار شد. علاوه بر این، عراقچی و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و گفت وگو کردند.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین با وزیر خارجه اتریش ملاقات و گفت و گو کرد.

گفت وگوها امروز (جمعه) نیز برای بررسی متون در کارگروه های مختلف شامل کارگروه های کارشناسی در سه حوزه لغو تحریم ها، هسته ای و ترتیبات اجرایی در وین در جریان است.

دور اول نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل شهر وین برگزار و حاضران تصمیم به تسریع فرایند گفت وگوها گرفته و توافق کردند که فعالیت گروه های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم ها و هسته ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد. همچنین تصمیم گرفته شد که گروه کارشناسی سوم با عنوان گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی با هدف گفت وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل شود.

بر همین اساس، گفت وگوهای ایران و گروه 1+4 با ادامه جلسات کارگروه های کارشناسی در سه حوزه تحریم، هسته ای و ترتیبات اجرایی در وین در جریان است. روز چهارشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) نیز دو کارگروه هسته ای و تحریم کار بر روی متون را ادامه داده و کارگروه کارشناسی ترتیبات اجرایی نیز برای نخستین بار تشکیل جلسه داد. قرار است گزارش کارگروه های کارشناسی به کمیسیون مشترک برجام ارائه و در صورتی که نیاز باشد کمیسیون مشترک برجام بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رایزنی های فشرده در وین ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی های فشرده در وین ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید