سلبریتی هایی که طرفدارانشان از آن ها به دلایل مضحکی شکایت کردند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، خبرنگاران: ستاره ها در سراسر جهان میلیون ها هوادار دارند. همه ما یک ستاره محبوب داریم، کسی که از او خوشمان می آید با آنکه هرگز او را ندیده ایم. ما فیلم های آن ها را تماشا می کنیم و به آهنگ هایشان گوش می دهیم و شاید بعضی از ما ساعت ها درباره آن ها حرف بزنیم. حتی بعضی از مردم وبلاگ هایی را به این ستاره ها اختصاص داده اند، بعضی کتاب هایی نوشته اند و می بینیم که سلبریتی ها دائماً سوژه اخبار هستند. ولی چه اتفاقی می افتد وقتی ستاره مورد علاقه شما، موجب دلسردی و ناامیدی تان می گردد؟ یا شاید بدتر، ناراحت تان می نماید؟

سلبریتی هایی که طرفدارانشان از آن ها به دلایل مضحکی شکایت کردند

بیشتر ما ناامیدی مان را بروز نمی دهیم یا فقط به ابراز ناراحتی مان در توئیتر بسنده می کنیم و به زندگی مان ادامه می دهیم. ولی برخی از مردم احساس می نمایند که ستاره ها باید بهای اشتباهات شان را بپردازند و از نظام دادگاهی برای این کار استفاده می نمایند، چه این ستاره خاص واقعاً متخلف باشد چه نباشد.

در زیر، به ده سلبریتی اشاره نموده ایم که از سوی هوادارانشان مورد پیگرد قانونی قرار گرفته اند، چه به حق چه به ناحق!

10. اسکریلکس

کنسرت ها گاهی می توانند محل های خطرناکی باشند. به دلایل مختلف از جمعیت زیاد گرفته تا نور کم و سر و صدای زیاد، راه های زیادی برای مجروح شدن در کنسرت ها وجود دارد. این موضوع در سال 2014 در خصوص یک هوادار در کنسرت دی جی اسکریلکس، هنرمند داب استپ، رخ داد.

جنیفر فریسل نام هواداری است که در کنسرت اسکریلکس شرکت کرد و درست همان لحظه ای که این دی جی از روی میزی در روی استیج پرید، به گفته حاضرین درست روی این خانم پریده و باعث شد وی سکته کند. با آنکه وکیل اسکریلکس ادعا کرد که ویدئوی این حادثه معیناً نشان داده که هیچ تماسی بین اسکریلکس و فریسل نبوده، هیئت منصفه نظر دیگری داشت و رأی به جریمه 4.5 میلیون دلاری داد که بین اسکریلکس، شرکت تور، و مکان پرداخت تقسیم شد. البته اسکریلکس بسیار خونسرد جواب داده و گفته بود که اولویت اولش، این است که هوادارانش خوش بگذرانند و اتفاقی برایشان نیفتد.

9. کرید

کرید یکی از گروه های راک محبوب و مشهور است که آهنگ هایشان در فیلم های سینمایی شنیده می گردد و دائماً رادیو آن ها را پخش می نماید و همه ما در دهه دوم عمرمان حداقل یکی از آهنگ هایشان را در پلی لیست خود داشته ایم. تقریباً همه انتظار دارند که چنین گروه موسیقی موفقی، شوی حیرت انگیزی داشته باشد. هواداران هم بر همین باور بودند و به همین دلیل است که یکی از کنسرت های سال 2003 آن ها آنقدر شوک بر انگیز بود که ظاهراً احتیاج به واکنشی در قالب

دادخواهی سنخی (دعوى حقوقى و دادخواهى که نتیجه ى آن متوجه دسته ى بخصوصى از مردم مى گردد) شده بود.

در سال 2003، هواداران کرید شوکه شده و تا حدودی ترسیدند وقتی اسکات استاپ (لیدر گروه) که تعادل نداشته و ظاهراً از خود بیخود بوده، روی صحنه سکندری خورد. می گویند وی در خواندن هم مشکل داشت تا جایی که حتی روی صحنه غش کرد و کنسرت متوقف شد. 15 هزار نفری که برای تماشای کنسرت آمده بودند خشمگین شدند تا جائی که به نیابت از همه کسانی که شرکت نموده بودند، یک دعوی آغاز شد و تقاضای استرداد هزینه بلیط ها و عذرخواهی از تمام کسانی که حاضر بودند و نیز استرداد هزینه پارکینگ و ... کردند که در کل مبلغی حدود 2 میلیون دلار بود.

ولی قاضی دعوی را رد نموده و گفته بود که وی منتقد راک نیست و اگر یک رویه قضایی برای قضاوت هنر خوب (یا شو) از هنر بد فقط بخاطر دعوی و دادخواهی انجام گردد، اصلاً برای هنر خوب تمام نخواهد شد.

8. لیل وین

حتی اگر به موسیقی رپ علاقه نداشته باشید، احتمالاً لیل وین را می شناسید. وی از سال 2009 تا 2014 موفقیت عظیمی در دنیای رپ به دست آورد. بچه ها عاشقش شده بودند، والدین او را تحمل می کردند و هواداران دیوانه اش بودند. ترانه های بی پروا و قافیه های خنده دار آهنگ هایش، باعث شد خیلی زود او در صدر چارت های موسیقی قرار بگیرد.

ولی در ماه مه 2012 یکی از هواداران چندان هم از لیل وین راضی نبود. الفرد مارینو ادعا کرد که پس از بحث با این رپر معروف، یکی از خدمه او، با یک اسکیت برد به سرش ضربه زده است. مارینو وقتی لیل وین را در خارج از مغازه ای در لس آنجلس دید، موبایلش را درآورد تا از او عکس بگیرد. وقتی بار ها به او گفته شد که موبایلش را کنار بگذارد (با شنیدن چند دشنام) مارینو ادعا می نماید که بادیگارد وین یک اسکیت برد را پشت سر او زده و شکسته است. مارینو بیهوش شده و چنان سرگیجه ای می گیرد که مجبور می گردد از محل کارش مرخصی استعلاجی بگیرد.

وی پس از این ماجرا به شدت از لیل وین متنفر می گردد و این هوادار سابق به علت این حادثه دردناک و ناراحت نماینده، از لیل وین شکایت می نماید.

7. جاستین بیبر

مدت ها پیش همه فکر می کردند که بی آزارترین سلبریتی روی زمین، جاستین بیبر است. این خواننده کانادایی به خاطر آهنگ های عاشقانه پاپ، چشمان درشت، چهره معصوم و جذابیت غیرقابل انکارش، مشهور شد. دختران نوجوان و جوان عاشقش هستند و میلیون های دلار پول برای خریداری محصولات، آلبوم ها و دیدن کنسرت هایش پول خرج می نمایند.

در یک کنسرت در اورگون در سال 2010، بیبر شویی روی صحنه اجرا کرد که شامل سوار شدن به یک قایق گندولای فلزی قلبی شکل عظیم می شد و این قایق به سمت جمعیت هل داده می شد و بیبر از روی قایق به دریایی از هواداران دست تکان می داد. استیسی بت یکی از هواداران حاضر در محل بود. استیسی مادر پنج فرزند بود که با دخترش برای دیدن کنسرت بیبر آمده بود.

به گفته بتس، بیبر جمعیت دختران را با دست تکان دادنش به چنان جنونی کشیده بود که جیغ هایشان به سطحی خطرناک رسیده، از سطح فلزی قایق پژواک یافته و موج صوتی حاصل از آن به شنوایی او، آسیب دائمی رساند. وی ادعا می نماید که از آن زمان وز وز گوش گرفته که موجب وز وز دائمی و ناتوان نماینده ای در گوش هایش شده است. بتس همچنین ادعای از دست دادن شنوایی و کاهش کیفیت زندگی می نماید. بتس برای درد و رنجش، درخواست 9 میلیون دلار خسارت نموده است! البته این شکایت در نهایت در دادگاه رد شد.

6. مایلی سایرس

بسیاری از ما از کاراکتر دوست داشتنی هانا مونتانا با بازی مایلی سایرس، ستاره موسیقی کانتری پاپ، که از شبکه دیزنی پخش می شد، خاطراتی داریم. مایلی دختر خواننده معروف کانتری، بیلی ری سایرس است که در سن کودکی وارد دنیای سرگرمی شد و از آن زمان تا به امروز همچنان به حضورش در این صنعت ادامه می دهد. ولی این خاطرات شیرین کمکی به دور نگه داشتن او از دردسر با رسانه و هوادارانش نکرد.

در سال 2009، تصویری از مایلی در اینترنت پخش شد در حالیکه داشت چشم هایش را شبیه چشم های چینی ها می کرد. این عکس مایلی را در کنار گروهی از دوستانش نشان می داد که داشتند چشم هایشان را می کشیدند تا شبیه چینی ها شوند و تنها کسی که در این عکس این ادا را در نمی آورد، یکی از دوستان آسیایی اش بود که ظاهراً این ادای آن ها برای تمسخر او بوده است.

این تصویر آنقدر اهانت آمیز تلقی شد که موجب آغاز یک شکایت و دعوی شد. خانمی از منطقه لس آنجلس به نام لوسی جی. کیم ادعا کرد که شخصاً از انتشار این عکس تبعیض آمیز آسیب دیده و از این ستاره نوجوان شبکه دیزنی شکایت نموده و طلب خسارت 4 میلیارد دلاری کرد! البته نه فقط برای خودش، بلکه به نیابت از بیش از 1 میلیون ساکن آسیایی منطقه لس آنجلس!

برای آنکه میزان این خسارت 4 میلیارد دلاری را درک کنید، باید بگوییم که در حال حاضر دارایی خالص مایلی سایرس، 160 میلیون دلار است که حدود 4 درصد از خسارت طلب شده توسط این خانم است.

5. آشر

چه هوادار موسیقی آشر باشید چه نباشید، احتمالاً نامش را شنیده اید. از دوستی اش با جاستین بیبر بگیرید تا ماجرای تقلید از او در سریال مرد خانواده، آشر خیلی وقت است که معروف شده و به عنوان یک موزیسین مستعد و منیجر هنرمندان تازه وارد، شناخته می گردد. ولی باید گفت که یکی دیگر از دلایل شهرتش، شکایتی است که در سال 2017 توسط سه نفر علیه او مطرح شد و ادعا شد که او به آن ها بیماری هرپیز (تبخال) منتقل نموده است.

با آنکه آشر این ادعا را رد کرد، ولی در سال 2012 نیز شکایت مشابهی از او به دادگاه شد و طلب خسارت 1.2 میلیون دلاری شد. دو نفر قبلی هم که از او شکایت نموده بودند، خسارت هایی دریافت کردند که مبلغ آن معین نیست و آشر را مجبور کردند که هزینه های دادگاه را بپردازد.

4. جسیکا سیمپسون

یک سوال از شما داریم: آیا پاپاراتزی ها را می توان هوادار محسوب کرد؟ آن ها وسواسی شبیه به هواداران دارند و مانند هواداران عاشق عکس دریافت هستند. پس می توانیم به آن ها هوادار بگوییم، یکی از آن ها در سال 2018 از جسیکا سیمپسون شکایت کرد. وی در بیرون هتل سیمپسون در کمین بود تا اینکه سیمپسون از هتل خارج شد و او چند عکس گرفته و فرار کرد. چند ساعت بعد این عکس در یک وبسایت منتشر شد، که سیمپسون آن را کپی نموده و در اینستاگرامش پست کرد. شاید فکر کنید، چون این عکس از خود سیمپسون بوده، حق داشته این کار را بکند، چون هر چه باشد، این تصویر خودش است!

به گفته این پاپاراتزی و شرکتی که او را استخدام نموده بود، چون این عکس توسط کارمند آن ها انداخت شده بود، آن ها مالک عکس محسوب شده و در واقع سیمپسون با پست کردن آن در اینستاگرامش، عکس را از آن ها دزدیده بود! این شرکت از سیمپسون شکایت کرد و تقاضای جبران خسارت 20 هزار دلاری کرد.

3. اسنوپ داگ

تصور کنید که به کنسرت خواننده محبوب تان رفته اید و می خواهید به او نزدیک تر شوید، پس روی استیج می روید تا او را بغل کنید. از کناره های استیج بادیگاردها، گویی منتظر شما بوده اند، به طرف شما حمله نموده و شما را به زمین می زنند و مجروح تان می نمایند.

این داستان درست همان چیزی بود که برای ریچارد مونرو جونیور، یکی از هواداران اسنوپ داگ، رخ داد و بادیگارد ها با وارد شدن وی به روی صحنه و بغل کردن اسنوپ داگ در وسط کنسرت، به سمت او دویده و او را با خشونت به زمین زده اند. مونرو در این ماجرا بیهوش شده و به خارج از صحنه کشانده می گردد. پس از آن در پشت صحنه به هوش می آید، در حالیکه صورتش ورم و خونریزی نموده است.

مونرو از اسنوپ داگ شکایت نموده و درخواست 22 میلیون خسارت می نماید، ولی هیئت منصفه تنها 500 هزار دلار به او می دهد، چون اسنوپ در این ماجرا دستی نداشته است. مونرو پس از چند روز گشتن با اسنوپ در طول مذاکراتش برای رسیدن به توافق، در نهایت گفت که خیلی با اسنوپ صمیمی شده و حتی گفته بود که با دیدن وی در جلسه دادگاه، با وجود همه این شرایط، بسیار شادمان شده بود.

2. بون جووی

همانطور که همه ما می دانیم، بون جووی خواننده بسیار موفقی است. این ستاره دهه هشتاد که همچنان شاهد موفقیت و شهرت زیادی است، و کنسرت ها و تور های زیادی برگزار می نماید و آهنگ های جدید منتشر می نماید! پس چرا باید آهنگی بدزدد؟ در سال 2007، پس از انتشار آهنگ I Love This Town از بون جووی، فردی به نام ساموئل بارتلی استیل، از بون جووی به جرم دزدی شکایت کرد و طلب خسارت 4 میلیارد دلاری نمود. وی ادعا کرد که بون جووی آهنگ استیل که یادبودی از موسیقی کانتری راک به نام Man I Really Love This Team بود را دزدیده و به شرکت تهیه نماینده اش داده و ادعا نموده بوده که آهنگ مال خودش است.

استیل حتی یک کارشناس موسیقی را به دادگاه آورد تا شهادت دهد که این دو آهنگ یکی هستند. ولی این کارشناس شهادت داد که این دو آهنگ در واقع اصلاً به هم شبیه نیستند و فقط دو کلمه مشابه در عنوان شان وجود دارد. این شکایت از سوی دادگاه رد شد، ولی این مانع از ادامه شکایت استیل نشد. وی تقاضای فرجام کرد تا بار دیگر شانسش را در دادگاه علیه این خواننده معروف امتحان کند.

1. تیلور سوئیفت

وقتی خواننده زیبارویی باشید و تصویر چهره تان روی مجلات، بیلبورد ها و شبکه های اجتماعی بطور دائمی منتشر گردد، قطعاً توجهات زیادی به سوی جلب می گردد. شاید بیشتر این توجه ها آزاری برایتان نداشته باشند، و فقط از سوی هوادارانی باشند که می خواهند شما را از نزدیک ببینند. ولی وقتی یک هوادار با رفتار وسواس گونه دنبال تان بیفتد، چه؟

در سال 2015، همین سوال برای تیلور سوئیفت مطرح شد، زیرا یکی از هوادارانش به سیم آخر زده و با کشاندن او به دادگاه، سعی در جلب توجه او نموده بود. راسل گریر که مدت ها هوادار سوئیفت بود، طی دو سال، آهنگی به نام I Get You, Taylor Swift نوشت و آن را برای منیجر های سوئیفت فرستاد تا آهنگ را برای سوئیفت بفرستند. آن ها اجازه نداشتند این آهنگ را به خاطر مسائل حق انتشار به او برسانند و فقط به ارسال نامه رد درخواست مودبانه ای بسنده کردند.

گریر که قصد عقب نشینی نداشت، آغاز به ارسال مستقیم ایمیل و هدیه هایی به اعضای خانواده سوئیفت کرد و به آن ها التماس کرد که آهنگش را به تیلور برسانند. وقتی این هم نتیجه نداد، وی تاکتیک جدیدی امتحان کرد: وی از سوئیفت شکایت کرد و به خاطر غفلت از وظیفه و صدمه عاطفی، تقاضای 7000 دلار خسارت کرد. این کار ابتدا اقدامی برای جلب توجه سوئیفت تلقی شد، ولی وقتی شکایت گریر رد شد، و او به وسیله اظهاریه های خانواده سوئیفت فهمید که کارش آزاردهنده مزاحمت آمیز بوده، این بار رسماً با تیلور دشمن شده و برای بار دوم از او شکایت کرد و تقاضای 50 میلیون دلار خسارت نمود و بدین ترتیب سوئیفت را مجبور به آشنایی با او کرد.

منبع: listverse

منبع: برترین ها

به "سلبریتی هایی که طرفدارانشان از آن ها به دلایل مضحکی شکایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلبریتی هایی که طرفدارانشان از آن ها به دلایل مضحکی شکایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید