سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت واریز می گردد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، تهران (پانا) - مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت از شرکت های سرمایه پذیر به حساب مشمولان واریز می گردد.

سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت واریز می گردد

به گزارش فارس، حسین قشمی در خصوص پرداخت سود سهام عدالت به صورت متمرکز گفت: از 36 شرکت که در پرتفوی سهام عدالت حضور دارند، شرکت هایی که در مجمع خود سود مصوب نموده بودند، اقدام به واریز 50درصد سود مصوب به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه، سمات نمودند که بر اساس مصوبه شورای عالی بورس در روش مستقیم سهامدارانی که در زمان برگزاری مجمع سهامدار بوده اند مشمول دریافت بوده اند و در روش غیر مستقیم کسانی که در تاریخ 25 اسفند 99 مالک سهام عدالت بوده اند این سود به آنها تعلق می گیرد.

وی گفت: آخرین مجمع برگزار شده 36 شرکت بورسی 30 دی ماه 99 بود و این شرکت ها طبق قانون تجارت 8 ماه مهلت داشتند سود خود را بدهند، اما تصمیم بر این شد که به صورت علی الحساب سود سهامداران عدالت را پرداخت کنند و در مرحله اول که قبل از عید نوروز انجام شد 50 درصد از سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز شد.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از این 36 شرکت حاضر در سهام عدالت تعداد 29 شرکت سودده بودند که با دریافت سود این شرکت ها علی الحساب سود سهام عدالت واریز شد.

قشمی گفت: 4 پرتفوی پر تکرار در سهام عدالت وجود دارد، کسانی که سهام عدالت یک میلیون تومانی داشته اند، حدود 180 هزار تومان به عنوان 50 درصد سود عملکرد سال 98 خود را در سال 99 دریافت کردند. کسانی که ارزش اسمی سهام عدالت آنها 532 هزار تومان بود 98 هزار تومان پرتفوی 492 هزار تومانی اسمی سهام عدالت 91 هزار تومان و پرتفوی 452 هزار تومانی اسمی سهام عدالت 84 هزار تومان سود به عنوان 50 درصد در مرحله اول دریافت کردند.

وی گفت: در مرحله دوم مابقی سود به حساب سهامداران محترم سهام عدالت واریز خواهد شد که به محض تامین اعتبار از طرف شرکت های سرمایه پذیر این سودها در مرحله دوم به حساب ذی نفعان و دارندگان سهام عدالت واریز می گردد.

وی در خصوص اینکه در مرحله اول در مجموع چقدر سود برای سهام عدالت واریز شد، گفت: حدود 4.3 هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت در مرحله اول در روزهای پایانی سال 99 به حساب مشمولان واریز شد.

قشمی در خصوص اینکه از 49 میلیون سهامدار عدالت چقدر سود خود را گرفته اند گفت: از این تعداد در مجموع حدود 43 میلیون نفر که دارای اطلاعات صحیح هویتی و بانکی بوده اند و کدملی و شماره شبای آنها مطابقت داشته دریافت کردند، تعدادی از سهامداران عدالت بیش از 2.5 میلیون نفر فوت شده اند.

وی این را هم گفت: تعدادی از دارندگان سهام عدالت اطلاعات هویتی و یا بانکی صحیحی ارائه ننموده اند یا بعضی از حساب ها مسدود بوده و یا حساب های مشترک بوده یا حساب های سرمایه گذاری بلندمدت یا شماره شبا کارت های خرید و یا کارت اقساط را ارائه نموده بودند که امکان واریز سود به این گونه حساب ها وجود نداشته و به هر علتی سود واریزی به حساب مقصد برگشت خورده است. بنابر این سهامداران عدالت فرصت دارند در اسرع وقت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام، ثبت نام نموده و شماره حساب و اطلاعات هویتی جدید خود را اعلام کنند تا در مرحله دوم واریز سود سهام عدالت، اگر به دلایل ذکر شده در فوق پیروز به دریافت سود 50% مرحله اول نشده اند، کل مبلغ سود تحقق یافته به حساب آنها واریز گردد.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی همچنین گفت: ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، ثبت نامه به وسیله سجام در اولویت بوده یک بار برای همواره انجام می گردد و درصورت عدم امکان ثبت نامه و احراز هویت به وسیله سجام دارندگان محترم سهام عدالت می توانند به وسیله سامانه سهام عدالت sahamedalat.ir می توانند شماره شبا صحیح حساب بانکی خود را اعلام کنند. همچنین لینک های رایگان ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام نیز بر روی این سایت موجود است.

وی گفت: بعضی از دارندگان سهام عدالت در روش غیرمستقیم خبردار نبوده و یا اطلاعات خود را ارائه ننموده بودند کسانی که سجامی شده اند سود آنها حتما واریز می گردد، چون سامانه سجام در عمر دو سه ساله خود به روز شده است.

قشمی در خصوص اینکه کسانی که سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی را خریده اند گفت: هر کسی که تا تاریخ 25 اسفند 99 سهامدار عدالت و سهامدار شرکت استانی عدالت بوده است، سود دریافت می نماید و سود مرحله دوم نیز به حساب آنها به زودی واریز می گردد.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی در خصوص اینکه سود مرحله دوم چه زمانی است، گفت: فعلاً نمی توانم زمان دقیقی بگویم اما این اطمینان را می دهم به محض اینکه سود شرکت های سرمایه پذیر عدالت واصل گردد بلافاصله به حساب ذی نفعان و دارندگان سهام عدالت 50 درصد دوم نیز واریز می گردد.

وی همچنین گفت: کسانی که مشکل و یا ایرادی دارند می توانند با شماره تلفن 1569 مرکز تماس شرکت سپرده گذاری تماس بگیرند.

قشمی تأکید کرد: مبالغ سود که از شرکت سرمایه پذیر سهام عدالت دریافت گردد بلافاصله واریز می گردد و ما در مرحله نامه نگاری با شرکت ها هستیم که سود مرحله دوم را هم هر چه سریع تر واریز کنند.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی در خصوص اینکه چه تعداد از سهامداران عدالت سجامی شده اند گفت: کسانی که روش مدیریت مستقیم انتخاب کردند 55 درصد سجامی شدند و آنهایی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را پذیرفته اند حدود 70 درصد سجامی شده اند که این افراد می توانند در مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت که از نیمه اردیبهشت تا نیمه خرداد برگزار می گردد نیز شرکت کنند.

قشمی در خصوص احراز هویت سهامداران عدالت که زیر سن قانونی قرار دارند، گفت: پدر، مادر، ولی یا قیم این افراد می توانند آنها را در سامانه سجام ثبت نام کنند و برای احراز هویت حتماً باید خود ولی یا سرپرست در یکی از مراکز احراز هویت به صورت حضوری احراز هویت گردد و بعد از آن سود سهام عدالت به حساب ذی نفع یعنی دارنده سهام عدالت واریز می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت واریز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت واریز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید