شکایت از دولت ماکرون بدلیل ممانعت مقامات در پوشش اخبار مهاجرین

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از آسوشیتدپرس، دو روزنامه نگار فرانسوی که مدعی شده اند در تلاش برای پوشش خبری و گزارش نحوه تخلیه اردوگاه پناهجویان در شمال این کشور با موانع مقامات دولتی و محلی روبرو شده اند، به دادگاه شکایت کردند.

شکایت از دولت ماکرون بدلیل ممانعت مقامات در پوشش اخبار مهاجرین

این دو روزنامه نگار 25 و 30 ساله که هفته گذشته بارها با موانع جدی برای پوشش خبری عملیات تخلیه پناهجویان در مناطق شمالی فرانسه روبر شده و امکان تهیه گزارش های مستند را دریافت نکرده بودند این محدودیت ها را به عنوان نقض آشکار و غیرقانونی اصل آزادی اطلاع رسانی محکوم کرده اند.

این دو روزنامه نگار با طرح شکایت در دادگاه اداری شهر لیل از مسئولان قضایی خواستند تا با صدور حکمی مقامات دولتی و محلی در مناطق شمالی این کشور را ملزم به دادن اجازه برای دسترسی آنها به محل های تخلیه اردوگاه پناهجویان کنند.

این شکایت در واقع نوعی اعتراض به کارشکنی و ایجاد مانع بر سر اطلاع رسانی آزاد است که به گفته دو روزنامه نگار شاکی به دلیل عدم صدور مجوز پوشش عملیات تخلیه اردوگاه های پناهجویان در سواحل شمالی و منطقه پا-دو-کاله در پیش گرفته شده است.

دادگاه قرار است در هفته جاری رای خود را به این درخواست که برای پوشش خبری و تهیه گزارش از نحوه تخلیه اردوگاه پناهجویان ارائه شده، صادر کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شکایت از دولت ماکرون بدلیل ممانعت مقامات در پوشش اخبار مهاجرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت از دولت ماکرون بدلیل ممانعت مقامات در پوشش اخبار مهاجرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید