شیرین کننده های مصنوعی باعث مقاومت آنتی بیوتیکی می شوند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، مطالعات اخیر محققان دانشگاه کویینزلند در استرالیا نشان می دهد شیرین کننده های مصنوعی متداول منجر به گسترش ژن های مقاوم به آنتی بیوتیک در روده می شوند.

شیرین کننده های مصنوعی باعث مقاومت آنتی بیوتیکی می شوند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، بر اساس این مطالعه شیرین کننده های مصنوعی مانند ساکارین، سوکرالوز، اسپارتام و اسسولفام پتاسیم به وسیله فرآیندی به نام هم یوغی (conjugation) منجر به افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی می شوند.

هم یوغی به فرآیند انتقال ماده ژنتیک میان سلول ها، به وسیله تماس سلول به سلول یا ایجاد ارتباط پل مانند میان دو سلول گفته می گردد. این فرآیند علاوه بر مقاومت آنتی بیوتیکی، مقاومت به داروهای دیگر را نیز در پی دارد.

در حال حاضر شیرین کننده های مصنوعی و غیرمغذی به عنوان افزودنی های بی خطر و بدون قند تبلیغ می شوند و میلیون ها نفر به امید اینکه این شیرین کننده ها باعث چاقی و اضافه وزن نمی شوند و برای بیماران دیابتی مضر نیستند، آنان را در برنامه غذایی خود جای داده اند؛ با اینکه بر اساس تحقیقات جدید، این افزودنی ها سالم و مغذی محسوب نمی شوند.

بر اساس تحقیقات قبلی این شیرین کننده ها با تغییرات میکروبیوم روده، در کاهش تحمل گلوکز نقش دارند و برای افراد مبتلا به دیابت مضر هستند.

در تحقیقات دیگری آمده است شیرین کننده های مصنوعی در ایجاد تومور مثانه نقش دارند.

تحقیقات دیگری نشان می دهد شیرین کننده های مصنوعی اشتها را افزایش داده و عامل اصلی گرسنگی کاذب هستند.

اختلال خواب و بیش فعالی از دیگر عوارض این شیرین کننده ها محسوب می شوند.

آبمیوه های مصنوعی، کیک و شیرینی، نوشابه های معمولی و انرژی زا حاوی بیشتری مقدار قند مصنوعی هستند.

امروز مقاومت آنتی بیوتیکی به یک معضل دنیای بدل شده است. مقاومت ضد میکروبی به مقاومت یک میکروارگانیسم (شامل باکتری، قارچ، ویروس و انگل) در برابر داروهای ضد میکروبی، برای درمان عفونت ناشی از آن گفته می گردد. زمانی که این میکروارگانیسم ها نسبت به داروهای ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس مقاوم شوند، داروهای استاندارد بی اثر می شوند، عفونت در بدن باقی می ماند و به راحتی منتقل می گردد.

درمان بسیاری از بیماری های کشنده مانند سل، فقط با آنتی بیوتیک امکان پذیر است و همین یک مورد نشان می دهد مقاومت در برابر این گروه درمانی تا چه اندازه می تواند خطرناک باشد.

یک برنامه دنیای برای مقابله با مشکل رو به رشد مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها و سایر داروهای ضد میکروبی در شصت و هشتمین مجمع دنیای بهداشت در ماه می سال 2015 میلادی تایید شد.

یکی از اهداف اصلی این طرح بهبود آگاهی و درک مقاومت در برابر آنتی بیوتیک به وسیله ارتباطات موثر، آموزش و تعلیم است.

در حال حاضر سالیانه بیش از 700 هزار نفر در سراسر دنیا بر اثر مقاومت آنتی بیوتیکی جان خود را از دست می دهند و بر اساس آمار تا سال 2025 میلادی بیش از 10 میلیون نفر بر اثر این معضل از بین خواهند رفت.

با ارایه راهکارهایی می توان به حل معضل مقاومت در برابر آنتی بیوتیک یاری کرد. یکی از این موارد افزایش اطلاعات در زمینه بیماری ها، درمان های رایج و اثر بخشی داروها است.

برای اولین قدم باید اطلاعات دقیقی در خصوص درمان های رایج و اثر بخشی آن به دست آورد تا بتوان مواد نابجای استفاده از آنتی بیوتیک را تشخیص داد. مورد دوم توقف استفاده از آنتی بیوتیک در مزارع و دامداری ها است؛ چراکه استفاده از آنتی بیوتیک در مزارع و دامداری ها، یکی از مهمترین روش های انتقال به انسان است.

عدم تجویز آنتی بیوتیک در بیماری های انگلی، قارچی و ویروسی، استفاده از دوره کامل آنتی بیوتیک و توسعه داروهای مختلف از دیگر راهکارهای عملی برای کنترل این معضل است.

نتایج این مطالعه در نشریه ISME Journal منتشر شده است.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین

به "شیرین کننده های مصنوعی باعث مقاومت آنتی بیوتیکی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرین کننده های مصنوعی باعث مقاومت آنتی بیوتیکی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید