ضرورت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در 8 برنامه پنج ساله

به گزارش وبلاگ 20 بکس، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب یک سند پویا است، گفت: این بیانیه باید در بستر 8 برنامه پنج ساله کشور ظرفیت سازی های اقدامی پیدا کند.

ضرورت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در 8 برنامه پنج ساله

به گزارش وبلاگ 20 بکس، دکتر سعیدرضا عاملی در جلسه شورای مدیران و معاونین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: بیانیه گام دوم انقلاب یک سند پویا است و موارد فراوانی برای استخراج راهبردهای محوری برای رشد و پیشرفت را شامل می شود که باید در بستر 8 برنامه آینده پنج ساله کشور ظرفیت سازی های اقدامی پیدا کند. در واقع صدور این بیانیه یک نوآوری است و به نوعی جمع بندی چهل سال اول انقلاب اسلامی به عنوان گام اول انقلاب محسوب می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی چندین محور را به عنوان نتایج زحمات چهار دهه ملت ایران دسته بندی می کنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سال 2008 تا 2018 نرخ رشد 10.99 را به خود اختصاص داده است، تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی سعی می کنند تا دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف را انکار کنند اما آمار و واقعیت ها چیز دیگری می گویند. گزارش اخیر ان اس اف که در دسامبر 2019 منتشر شده نشان می دهد که ایران به رتبه 15 تولید علم ارتقاء پیدا کرده و در میان 15 کشور اول از رتبه اول تولید علم در جهان برخوردار است.

عاملی با اشاره به آمار رشد علمی کشور اظهار کرد: البته باید رشد اقتصادی هم به همین اندازه رشد علمی باشد. اگر ما به رشد اقتصادی دو رقمی برسیم به نقطه قدرت و قوت می رسیم که دیگر دشمنان انقلاب دچار یأس و ناامیدی قطعی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با اشاره به طرح موضوع ایران قدرتمند توسط رهبر حکیم انقلاب گفت: ایشان تأکید کردند که اگر کشور قدرتمند شود دیگر دشمنی ها بر فرایند حرکت کشور تأثیر نخواهد گذاشت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در سرانجام با اشاره به هدف گذاری بیانیه گام دوم برای آینده انقلاب اسلامی افزود: در این بیانیه راهبردی هدف نهایی از انقلاب اسلامی، تمدن سازی نوین اسلامی است و تحقق این هدف نیاز به یک کار سنگین علمی و فرهنگی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در 8 برنامه پنج ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در 8 برنامه پنج ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید