عراق، دستور الکاظمی برای تشکیل کارگروه فنی جهت اجرای توافقات با آمریکا

به گزارش وبلاگ 20 بکس، نخست وزیر عراق دستوری برای تشکیل یک کارگروه فنی جهت اجرای توافقات اجرا شده با ایالات متحده صادر کرد.

عراق، دستور الکاظمی برای تشکیل کارگروه فنی جهت اجرای توافقات با آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس به نقل از موازین نیوز، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق پس از انجام دور جدید گفتگوهای راهبردی با واشنگتن گفت که نتایج دور سوم گفتگوی استراتژیک با ایالات متحده دروازه ای برای بازگرداندن شرایط عراق به حالت عادی است.

الکاظمی با انتشار توییتی درباره نتایج این دور از گفتگوها با آمریکا گفت، گفتگو روش صحیح برای حل بحران هاست و مردم ما شایسته زندگی در صلح و امنیت و رفاه هستند.

نخست وزیر عراق همچنین دستور تشکیل یک کارگروه فنی برای آنالیز و اجرای نتایج توافقات میان عراق و ایالات متحده را صادر نموده است.

در این راستا یحیی رسول سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت، در چارچوب ایجاد ساز و کارها و زمان بندی برای اجرای نتایج مذاکرات راهبردی در زمینه های امنیتی و نظامی، مذاکرات فنی با آمریکا صورت می گیرد.

در خاتمه دور سوم گفتگوی راهبردی عراق با ایالات متحده آمریکا بیانیه مشترکی صادر شد که بر اساس آن همکاری همه جانبه در تمام مسائل بحث شده طرفین مورد تاکید نهاده شد.

در این نشست که عصر چهارشنبه برگزار گردید و نمایندگان دولت محلی اقلیم کردستان عراق نیز در آن حضور داشتند؛ موارد امنیتی و مبارزه با تروریسم، اقتصاد، انرژی و محیط زیست، مسائل سیاسی و روابط فرهنگی با طرف آمریکایی گفتگو شد.

در بیانیه وزارت خارجه عراق درباره نتایج این گفت وگوها آمده که در موضوع مبارزه با تروریسم با توجه به افزایش توانمندی های نیروهای امنیت عراق دو کشور توافق کردند که نقش نیروهای آمریکایی و ائتلاف اکنون به مأموریت آموزشی و استشاری تبدیل شده که امکان انتقال باقی مانده نیروهای رزمی به خارج عراق را ممکن می نماید و طرفین زمان بندی خروج این نیروها را پس از مذاکرات هیئت های فنی مشخص می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، دستور الکاظمی برای تشکیل کارگروه فنی جهت اجرای توافقات با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، دستور الکاظمی برای تشکیل کارگروه فنی جهت اجرای توافقات با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید