فتح الله زاده به تنهایی نمی تواند همه مسائل را حل نماید

به گزارش وبلاگ 20 بکس، رضا صادقپور نایب رییس سابق هیات مدیره و مدیر پیشین آکادمی باشگاه استقلال در گفتگو با خبرنگاران به تشریح آخرین مسائل مربوط به این باشگاه پرداخت.

فتح الله زاده به تنهایی نمی تواند همه مسائل را حل نماید

مدیران خوبی در گذشته و حال در استقلال بودند

من به عنوان فردی که بازیکن (بازیکن تیم فوتسال)، مربی (سرمربی تیم فوتسال) و مدیر (نایب رییس هیات مدیره و مدیر آکادمی) باشگاه بودم و اشراف خوبی به این باشگاه دارم، با اطلاعات و علم به مسائل این باشگاه اعلام می دارم باشگاه استقلال همواره در گذشته از مدیران خوب و مجربی برخوردار بوده و الان هم از یک مدیر باتجربه و شایسته بهره می برد.

مدیریت اصول چارچوب مشخصی دارد که مدیران استقلال در گذشته و حال از آن برخوردار بودند. اما شرایط دوره مدیریتی باعث می شد که کارایی آنها بالا و پایین داشته باشد.

تاثیر شرایط بر عملکرد مدیران

ممکن است دو فرمانده در ارتش کارایی مشابهی داشته باشند. اما یکی از آنها در زمان جنگ مسئولیت می گیرد و یکی در زمان صلح. مقایسه عملکرد این دو نفر یک قیاس مع الفارغ است. در فوتبال هم این شرایط حکم فرما است. مدیران همه توانمند هستند اما ممکن است یک مدیر در شرایط بحران اقتصادی و با محدودیت های مختلف در راس کار قرار گیرد و یک مدیر در زمان آرامش.

به همین دلیل نباید عملکرد مدیران را با یکدیگر مقایسه کرد. همه افرادی که مسئولیت باشگاه استقلال را در نقش مدیر می پذیرند، از توانمندی های خاص خودشان برخوردار هستند. اما ممکن است در پاره ای مواقع محدودیت های اقتصادی، محدودیت های قانونی و شرایط جامعه روی عملکرد آنها تاثیر گذار باشد.

تشخیص وزیر در این مقطع فتح الله زاده بود

وزیر ورزش که ریاست مجمع استقلال را برعهده دارد و تا به امروز هم در حد توانش برای سرخابی ها زحمت کشیده، در این مقطع تشخیص داد که مدیریت استقلال را به علی فتح الله زاده بسپارد.

آمار و عملکرد فتح الله زاده هم در استقلال مشخص است. او جام های زیادی با این تیم آورده و به خوبی جغرافیای این باشگاه را می شناسد. این اشراف کامل به همه زوایای روشن و تاریک می تواند به او کمک کند.

لزوم استفاده از مشاوران توانمند

البته آقای فتح الله زاده باید این را بداند که فضا هم نسبت به پنج شش سال قبل تفاوت کرده است. ایشان باید در استفاده از اطرافیانش نگرش جدیدی داشته باشد و از مشاورانی توانمند و علمی استفاده کند.

خیلی از افراد هستند که به خاطر موقعیت اجتماعی شان حاضر نیستند زیر مجموعه باشگاه استقلال باشند، اما به خاطر علاقه ای که به این تیم دارند حاضرند با افتخار و به صورت افتخاری مشاور ایشان شوند و او را برای رسیدن به پیروزیت های بیشتر کمک کنند.

عضو پیروز ترین هیات مدیره بودم

در دوره ای که افتخار حضور در هیات مدیره را داشتم باشگاه با محدودیت های زیاد اقتصادی روبرو بود. حتی در مقطعی باشگاه پلمپ شد و ما موانع زیادی پیش رو داشتیم. برای اولین بار در آن هیات مدیره که یک هیات مدیره کاملا اقتصادی بود توانستیم درآمدزایی خوبی از طریق حامی اقتصادی انجام دهیم و در یک فصل 18 میلیارد کسب درآمد کردیم و ادامه همان راستا بود که حالا فصلی در حدود هفتاد-هشتاد میلیارد درآمد برای تیم دارد.

یکی از دستاوردهای هیات مدیره ما دریافت ورزشگاه امام رضا و یکی دیگر دیگر سر و سامان دادن به آکادمی باشگاه بود. آکادمی ما در آن مقطع بیشترین خروجی را داشت.

قبلا اراده برای خصوصی سازی بود

در همان زمان هیات مدیره ای که من عضو آن بودم با جدیت بحث واگذاری استقلال به بخش خصوصی را دنبال می کرد و سه بار ما این موضوع را تا پای مزایده هم بردیم که در نهایت بنا به دلایلی این موضوع منتفی شد.

الان را نمی دانم اما در مورد آن مقطع با قاطعیت می گویم که اراده برای خصوصی سازی استقلال وجود داشت. اراده وجود داشت که سه بار مزایده برگزار گشت.

قواعد در فوتبال زیر و رو شده

متاسفانه، متاسفانه و باز هم متاسفانه در فوتبال شرایطی حاکم شده که بازیکن امکاناتی جای بازیکن استعدادی را می گیرد و مدیران امکاناتی و ارتباطی جای مدیران کیفی را اشغال می کنند.

این یکی از مهمترین عوامل افت فوتبال ما در عرصه باشگاهی و ملی است. مدیران ارشد و تصمیم سازان کلان باید در این باره تجدید نظر کنند و نگذارند استعداد ها به راحتی از چرخه فوتبال حذف شوند.

مدیران استقلال و پرسپولیس باید چند وجهی باشند

یکی از ویژگی های فردی که مدیریت استقلال و پرسپولیس را بر عهده می گیرد چند وجهی بودن آن است. فردی که مدیر باشگاه استقلال می شود هم نباید تک بعدی باشد و باید بتواند در چند جبهه کار کند. این که یک مدیر رسانه ای باشد اوج هنر اوست، اما این که مدیران باید عملکردشان را در میدان عمل نشان دهند نه در رسانه هم یکی از اصول مدیریتی است.

فتح الله زاده هم تنها نمی تواند

همانطور که گفتم فتح الله زاده می تواند انتخاب خوبی در این مقطع برای استقلال باشد و یکبار دیگر تاکید می کنم مسائل این باشگاه آنقدر گسترده هست که او به تنهایی قادر به حل همه آنها نباشد.

با روحیاتی که از فتح الله زاده سراغ دارم می دانم او ذاتا تمایل به استفاده از بهترین نیروها و کارآمد ترین افراد را دارد و این از ویژگی های شخصیتی او می باشد. امیدوارم در این مقطع نیز بتواند کارشناسان خوب و متعهد را برای همکاری و کسب مشاوره دور خود جمع کند تا استقلال را از این تنگنا به سلامتی عبور دهد.

در پایان هم تاکید می کنم به عنوان ورزشکاری که هم به عنوان بازیکن، هم به عنوان مربی و هم به عنوان مدیر در این مجموعه فعالیت کرده قلبا عاشق آن هستم، برای مجموعه باشگاه استقلال آرزوی پیروزیت می کنم و این تنها کاری است که در این مقطع از دست من برای این تیم بر می آید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فتح الله زاده به تنهایی نمی تواند همه مسائل را حل نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح الله زاده به تنهایی نمی تواند همه مسائل را حل نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید