فورد Ka در تست تصادف انکپ، عملکردی بسیار ضعیف از خود نشان داد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، با توجه به اینکه فورد Ka+ و دیگر مدل های صفر ستاره، از قیمت پایین تری برخوردار هستند، آمار فروش آنها در کشورهای در حال توسعه زیاد است.

فورد Ka در تست تصادف انکپ، عملکردی بسیار ضعیف از خود نشان داد

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از دیجیاتو، شرکت های خودروسازی معمولا محصولات خود را با امکانات و سطح تجهیزات متفاوتی در نقاط مختلف جهان عرضه می کنند. این امر به عوامل متعددی بستگی دارد که توان خرید مشتریان، شدت رقابت موجود و البته الزامات قانونی و استانداردهای رایج در هر کشور از جمله مهم ترین آنها هستند.

عوامل فوق باعث می شوند نمونه عرضه شده در بازار اروپا یا آمریکای شاقتصادی مثلا با نمونه عرضه شده در بازار آمریکای لاتین تفاوت های قابل توجهی داشته باشد که ایمنی یکی از آنهاست. برای مثال نسخه مخصوص بازار اروپای کیا پیکانتو، در بخش حفاظت از سرنشینان بزرگسال توانسته سه ستاره ایمنی از یورو انکپ دریافت کند، حال آنکه نسخه حاضر در آمریکای لاتین عملکرد فاجعه باری در تست تصادف انکپ به نمایش گذاشته و سالن ارزیابی را سرافکنده ترک کرده است!

سازمان انکپ در تازه ترین ارزیابی مدل های موجود در آمریکای لاتین، این بار به سراغ سدان کوچک فورد Ka+ رفته است. همانند کیا پیکانتو و هیوندای HB20 این خودرو نیز بسیار ضعیف ظاهر شده و در کسب ستاره ناکام باقی مانده است. این عملکرد ضعیف در حالی حاصل شده که فورد Ka+ به صورت استاندارد با دو ایربگ به فروش می رسد.

البته به گفته انکپ، فورد Ka+ به لطف ایربگ های خود در برخوردهای روبرو از سینه، سر و گردن سرنشینان بزرگسال به خوبی محافظت می کند. اما در حفاظت از زانو، این خودرو عملکردی معمولی ارائه کرده است.

فورد Ka+ ضعیف ترین عملکرد را در برخورد جانبی داشته، جایی که این سدان ارزان قیمت نتوانسته محافظت خوبی از سینه سرنشینان داشته باشد؛ هر چند حفاظت از سر، ناحیه شکم و لگن مناسب قابل قبول ارزیابی شده است. جلوگیری از تحمیل فشار مضاعف به گردن سرنشینان هنگام برخورد یک خودروی دیگر از پشت (معروف به اثر شلاقی)، دیگر موردی است که فورد Ka+ به خاطر نوع طراحی صندلی ها، امتیاز پایینی را در آن کسب کرده است.

سدان اقتصادی آمریکایی ها در بحث حفاظت از سرنشینان خردسال نیز نمایش ضعیفی داشته و از حداکثر 49 امتیاز ممکن، پیروز به کسب تنها 4.57 امتیاز شده است. در بخش محافظت از افراد پیاده هم انکپِ لاتین اعلام کرده این خودرو با قانون UN 127 مطابقت ندارد!

با توجه به اینکه فورد Ka+ و دیگر مدل های صفر ستاره، از قیمت پایین تری برخوردار هستند، آمار فروش آنها در کشورهای در حال توسعه زیاد است. از سوی دیگر بالا رفتن تعداد چنین خودروهایی در جاده ها و خیابان ها، می تواند به افزایش احتمال آسیب دیدگی و یا حتی مرگ شهروندان منجر شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "فورد Ka در تست تصادف انکپ، عملکردی بسیار ضعیف از خود نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فورد Ka در تست تصادف انکپ، عملکردی بسیار ضعیف از خود نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید