قرمزی چشم ممکن است نشانه عفونت با ویروس کرونا باشد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، پژوهشگران چینی می گویند عفونت با ویروس جدید کرونا ممکن است به قرمزی چشم منجر شود و ویروس ممکن است از طریق اشک هم انتشار یابد.

قرمزی چشم ممکن است نشانه عفونت با ویروس کرونا باشد

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از هلث دی نیوز یک بررسی جدید بر روی 38 بیمار دچار بیماری کووید-19 ناشی از ویروس جدید کرونا نشان داد چندین نفر این از بیماران دچار قرمزی چشم ناشی از التهاب ملتحمه چشم هستند. همچنین در دو بیمار ویروس کرونا هم در ترشحات بینی و هم در ترشحات چشم یافت شد.

این پژوهشگران می گوید برخی از بیماران کووید-19 علائم چشمی دارند و ممکن است ویروس جدید کرونا در ترشحات چشمی این بیماران وجود داشته باشد.

ملتحمه پرده نازک و شفافی است که بخش داخلی پلک ها و بخشی از صلبیه یا سفیدی چشم را می پوشاند. به گفته این پژوهشگران کروناویروس در افراد دچار ذات الریه شدید کووید-19 ممکن است به چشم هم تهاجم کند.

به گفته این پژوهشگران، یافته های آنها به این معناست که اگر کسی چشم های آلوده اش را بمالد و بعد کس دیگری را لمس کند، می تواند ویروس را به او منتقل کند.

بر اساس مقاله این پژوهشگران که در 31 مارس در زورنال JAMA Ophthalmology منتشر شده است، هر چه بیماری کووید-19 در یک بیمار شدیدتر باشد، احتمال بیشتری دارد دچار التهاب ملتحمه چشم به علت این ویروس و قرمزی چشم شود.

این پژوهشگران با توجه به این یافته ها به پزشکان و پرستارانی که بیماران کووید-19 را درمان می کنند، توصیه می کنند از عینک محافظ علاو بر لباس محافظ، کلاه و دستکش استفاده کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "قرمزی چشم ممکن است نشانه عفونت با ویروس کرونا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرمزی چشم ممکن است نشانه عفونت با ویروس کرونا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید